kuinka majavan kallosta saa hampaat irti? on keitelty ja yritetty irrotella hampaita mutta tiukassa tuntuu olevan. jos joku tietäis vähän neuvoa ni hyvä olisi. kiitos.
majavan hampaat
6
2968
Vastaukset
- särkeekö
potilaan mielestä? -voi olla hampaan juuret senverran mutkalla ettei leukaluusta irtoa ilman väkivaltaa ja murtumista/katkeamista.
Mikäli et löydä anatomian kirjaa tai netistä ko aihetta, soita korkeasaareen, hammaslääkärille tai eläinlääkärille.
Kissan ja koiran kalloa olen tutkinut mutten hampaita irrotellut ja anatomia eri. Hammasproteeseja teen jos niitä tarvitset;) - lähti..
Anna sen kallon olla muurahaispesässä kesän ja talven viellä ulkona. Muurahaiset syövät lihat siitä, jolloin ei mätäne. Minulla lähti näin, muuten se ei lähde ehyenä. Siitä hammpaasta nimittäin on suurin osa kallon sisällä ja on käyrä. Näkyvissä vain kolmas osa.
- Liepuska
Hei, olin kisaamassa ja yhtenä kysymyksenä oli: Minkä väriset ovat majavan hampaat? Olet konkreettisesti nähnyt ne, niin tiedät totuude. En nimittäin oikein uskonut värin olevan sininen.
- keitos
ANNA jäähtyä, ota leukaluu irti.
Käännä lattialle väärinpäin, jokin kankaan palanen hampaiden päälle. Ettei lennä pitkälle.
Nyt painepesurilla verisuoniston kanavaan, kuumalla ja johan lähti. Huomaa suojaa irtilähteminen, lähtee helposti ja ehjänä. Painepesuri vaan lennättää ne pitkälle joten valppaana---- näin ko.
Mitä kuumempana saat kattilasta lattialle, verisuonistosta painepesurilla.
Sano vaan miten pitkälle haluat. Toi kangas oli hyvä juttu, ite en ole käyttänyt kangasta. Mutta nyt käytän.
- hammasirti
keitä vielä kyllä lähtee varmasti olen keittänyt monet kallot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942290- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654