Lyydia

Lyydia Vilja Henriika/Fredriika
Isä haluaisi kolmanneksi nimeksi Fredriika
Äiti pitää Henriikasta
tytölle suunnitteilla nimeksi
onko kiva ?
Iso sisko
Matilda Venla Katriina
4227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tosi kauniita vaihtoehtoja molemmat! Itse ehkä noista valitsisin Fredriikan, jotenkin sopii Lyydian kanssa kun molemmissa on d. Kyllä Henriikakin toki on oikein hyvä vaihtoehto. Vrk:n mukaan se on paljon yleisempi kahdella k:lla, Henriikka, joten sitä saattaa ehkä joutua selittelemään, mutta kaunis on noinkin. Lyydia ja Matilda sopivat myös hyvin yhteen.

Äänestä

Olisi kompromissa Fredrikasta ja Henriikasta tämä Hendrika.

Äänestä

Lyydia on tosi ihanan nimi =)
Henriika ja Fredriika olis molemmat kivoja nimiä, mutta Fredriikan kannalla olen ehkä hitusen enemmän.

Kumpaan tahansa päädyttekin, niin kerrassaan ihana imikokonaisuus!

Äänestä

Jos sukunimi on ihan suomalainen,
niin olen Henriikan kannalla ... ja muutenkin ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maikka 6 kirjoitti:

Lyydia Vilja Henriika/Fredriika
Isä haluaisi kolmanneksi nimeksi Fredriika
Äiti pitää Henriikasta
tytölle suunnitteilla nimeksi
onko kiva ?
Iso sisko
Matilda Venla Katriina

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu