AKKAR ALTAY

PUOLIAUTOMAATISTA

ONKO MISSÄÄN LEHDESSÄ TEHTY TESTIÄ?
TEKEEKÖ SELLASELLA HAULIKOLLA MITÄÄN?
SAIS VAAN AIKA EDULLISESTI VASURINA UUTTA.

4

3968

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se baikal

      jos haluat halvan automaatin,
      nämä Akkarit ovat niitä halpoja
      turkkilaistorrakoita joista ei ole
      mitään takuuta minkälaisia susia ne ovat,
      siinä mielessä venäläinen on varmempi
      ostos.

    • saako

      baikalia vasurina?

    • Ikävää kokemusta on

      Terve!
      Mietipä kaksi kertaa, ennen ´kuin ostat turkkilaisen puoliautomaatin, ainakaanuutena.
      Akkarista ei ole kokemusta, mutta toisesta turkkilaisesta sellaiset, etti oteta edes ilmaisiksi, ainakaan uutena. TAAKUHAN NIISSÄ ON, MUTTA JOS EIVÄT SAATAKUUAIKANA KUNTOON JA JATKAVAT TAKUUTA NILTÄ OSIN KUIN ON ONGELAAN OLLUT, OLET TOIMOTTOMASSA TIALNTEESSA. LÄHETTELET ASETTA MAAHANTUOJALLE JA PÄINVASTOIN.
      Meillä oli ongelmana se, että ampui vain yhden laukauksen. Kun tuli maahantuojalta, oli mukan lappu, että ase testattu erilaisilla patruunoilla ja todettu toimivaksi. Mutta ei vain sen kummemmaksi muuttunut. Lähes kolmen vuoden kuluttua ase romutettiin ja saimme tilalle uuden aseen. Antoivat sitten hyvän italialaisen tilalle ja pahoittelivat huonoa onneamme. Asesepältä sain tietää, että ko. aseen romutusprosenntti takuuaikana oli niin suuri ja aseen maahantuonti on nyt lopetettu. Jos joltakin tutulta saat käyettynä toimivan pelin hyvään hintaa, voit saada halvalla topimivan aseen.

      • ainakin

        tuo AKKAR merkkinen haulikko.
        Ei tee sitten niin mitään. Ostin uutena ja koko ajan sai käyttää maahantuojalla jos minkäkin vian takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3457
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      121
      1797
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      263
      1512
    4. 74
      1366
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      67
      1269
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1117
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1109
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      947
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      893
    Aihe