Front sidde bus and

selittäkääs nyt aloittelijalle mitä tämä tarkoittaa kun koneeni tiedoissa lukee noin?
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Front Side Bus on emolevyn dataväylä, joka kuljettaa informaatiota prosessorin ja muiden komponenttien välillä.
Hyper-threading technology
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hypersäikeistys

Äänestä
  • nopeuteen joka mulla on 333MHz? Siis voinko ostaa uusia muistikampoja isommalla hertzimäärällä kuin tuo 333MHz?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyper-threading technology kirjoitti:

selittäkääs nyt aloittelijalle mitä tämä tarkoittaa kun koneeni tiedoissa lukee noin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu