no kertokaahan urokset jos täältä löytyy enää ketää jotka ei olis kiinan ruusujen lumoissa :)
Mihin mies rakastuu
23
1321
Vastaukset
- HTZA
naisessa kiinnostaa älykkyys.
- mietteliääksi
Voiko naisellinen nainen olla älykäs?
- vastaukseni
joutui hukkaan, taidan olla bimbo?
- viestien esitystapa
vastaukseni kirjoitti:
joutui hukkaan, taidan olla bimbo?
oikeanpuoleiseksi nappulaksi, niin yleensä näkyy piilossa olevatkin sanomat.
Ei kai sentään kenenkään älykkyyttä ulkonäöstä voi nähdä. - silkkiripsi
viestien esitystapa kirjoitti:
oikeanpuoleiseksi nappulaksi, niin yleensä näkyy piilossa olevatkin sanomat.
Ei kai sentään kenenkään älykkyyttä ulkonäöstä voi nähdä...tuota en ole vielä ehtinyt huomata, kylläpä nyt tuli helpoksi. :-))
mieleen.
- Pirre*
viisaasti, taas. :)
Olen nainen mutta tekee mieli vähän laittaa arvauslistaa minkälaisiin ominaisuuksiin mies naisessa ihastuu/rakastuu ;).
Mies rakastuu/ihastuu kun nainen on: hauska, mukava, viehättävä, seurallinen, positiivinen, energinen, itsevarma, luonteva, mielenkiintoinen, teeskentelemätön, rehellinen, oma itsensä, rohkea, vahva, miestä huomioiva, empaattinen, hänellä on kauniit silmät, kaunis hymy, hänellä on mielenkiintoisia harrastuksia, elämä järjestyksessä, tulevaisuus hallussa, salaperäinen (ei tarkoita hiljaista tai itseään vaatimattomasti esillä pitävää), kauniskasvoinen, liikunnallinen, sopusuhtainen vartalo, ahkera, määrätietoinen, itseään arvostava, huomioita herättävä, tulevaisuutta suunnitteleva, intohimoinen, kuunteleva, ei takertuva, siisti, tuoksuu hyvälle, lohduttaja, ulospäin suuntautunut, romanttinen, nauttii hellyydestä, antaa hellyyttä, antaa tilaa toiselle, ei nalkuta...
Puuuhh...no tuossa oli vähän alkua... :)- utopiaa
Mies siis rakastuu satuolentoon.Ei ihme, että niin paljon erotaan.
utopiaa kirjoitti:
Mies siis rakastuu satuolentoon.Ei ihme, että niin paljon erotaan.
Satuolentohan se tuollainen on.
Miesten täytyy vähän tinkiä, silloin se rakas löytyy helpommin.
- rakastuu
toisen ulkonäköön, ÄO:hon, tapoihin ja käyttäytymiseen, ja ennen kaikkea, huumorintajuun, tai sen puuttumiseen.
- viimeistä
en ymmärtänyt, huumorintajun puuttumiseen?
- itse on
viimeistä kirjoitti:
en ymmärtänyt, huumorintajun puuttumiseen?
puusta veistetty, hakee toista, samanmoista.
- tankavaara
ole.
Kulttuurisidokset ja Suomalaisten naisten voma on se, joka vetoaa minuun.
Syykin on selvä: Eihän tällaista tyyppia olisi olemassa, jos isäni olisi uskonut... ok... olen itse ja toivon tämän äärettömän vähemmistön meissä (=ihmiskunnassa) säilyvän, eli sinisilmäisyyden.
Tarkoitan sinisilmäisyydellä: sinisiä silmiä, naiviutta (=lapsen uteliaisuutta kaikkea uutta kohtaan) ja avoimuutta kaikelle.
Asiaan... olin Chattailemassa muutama vuosi sitten
Kiinalaisten naisten kanssa... jokainen oli valmis heti naimisiin. Kun kysyin yhdenkin kysymyksen: Miksi? he menivät ns."puihin".
Aikuisten oikeasti: No way.- my way
sanois frankieboy ja ehkä Hemingway :)
- tankavaara
my way kirjoitti:
sanois frankieboy ja ehkä Hemingway :)
suotakoon;)
- Pirre*
se tuokin (avioliitto) edes jotain pyrkimystä korjata elämäntilannettaan, ja samalla koko perheensä..
Emme ehkä ymmärrä täysin heikäläisten naisten toivotonta elämäntilannetta omassa maassa, - avioliitto suomalaisenkin miehen kanssa voi olla parempi kuin ikuinen vankeus esim. prostituutioon.. - Vanhapoikamies
Pirre* kirjoitti:
se tuokin (avioliitto) edes jotain pyrkimystä korjata elämäntilannettaan, ja samalla koko perheensä..
Emme ehkä ymmärrä täysin heikäläisten naisten toivotonta elämäntilannetta omassa maassa, - avioliitto suomalaisenkin miehen kanssa voi olla parempi kuin ikuinen vankeus esim. prostituutioon..tarvitsee vain seksiä ja ruokaa ja kuvittelee saavansa niitä rakkautensa kohteelta.
Nuo vaatimukset tunnetusti ovat aivan liian ylimitoitetut ja kohtuuttoman suuret, joten niistä pari asiaa ainakin jää toteutumatta, joten miesraukan ei auta kuin kituuttaa ilman niitä... - Tosikko@
Vanhapoikamies kirjoitti:
tarvitsee vain seksiä ja ruokaa ja kuvittelee saavansa niitä rakkautensa kohteelta.
Nuo vaatimukset tunnetusti ovat aivan liian ylimitoitetut ja kohtuuttoman suuret, joten niistä pari asiaa ainakin jää toteutumatta, joten miesraukan ei auta kuin kituuttaa ilman niitä...että et vaimoa ole löytänyt jos vain kahta asiaa toivot (eivätkä nekään ole toteutuneet). Olet niin tylsä mies kaikesta päätellen, että ei kukaan omanarvontuntoinen nainen tuollaista pänkkiä huoli.
- Eivanhapoikamies
Vanhapoikamies kirjoitti:
tarvitsee vain seksiä ja ruokaa ja kuvittelee saavansa niitä rakkautensa kohteelta.
Nuo vaatimukset tunnetusti ovat aivan liian ylimitoitetut ja kohtuuttoman suuret, joten niistä pari asiaa ainakin jää toteutumatta, joten miesraukan ei auta kuin kituuttaa ilman niitä...mies tarvitsee seksiä mutta tarvitaan sitä muutakin. Niin, että puhu vain omasta puolestasi.
- eivät naista
Vanhapoikamies kirjoitti:
tarvitsee vain seksiä ja ruokaa ja kuvittelee saavansa niitä rakkautensa kohteelta.
Nuo vaatimukset tunnetusti ovat aivan liian ylimitoitetut ja kohtuuttoman suuret, joten niistä pari asiaa ainakin jää toteutumatta, joten miesraukan ei auta kuin kituuttaa ilman niitä...edellytä. Käsistään kätevä mies hoitaa molemmat omin käsin ja se jolla raha riittää hoitaa nuo tarpeet lompakollaan. ;-))
- Mies rakastuu
Autoon ja aseeseen,mm haulikkoon sekä vanhoihin koneen romuihin.:)
- samaan kuin nainenkin
eli ensi sijassa itseensä, siihen mikä toisessa vastaa parhaiten omaa täydellisyyden tavoitetta. Siksi pölkkypää ihastuu älyyn, kaljamaha kauneuteen, köyhä rahaan ja rähinöitsijä lempeyteen.
Jaa mää vai? Kyllä se yleensä minulle riittää että joku sanoo olevansa rakastunut minuun. Tiedä sitten löytyykö niitä Kiinaa lähempää....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617