Palloa laukaisujen harjoitteluun?

-Fudis87-

Juu eli tuli tuossa juuri aloitettua futiksen pelaaminen ja pitää alkaa ostelemaan kaikenlaisia varusteita, seuraavana vuorossa oma pallo!

Minkäslaista palloa suosittelette, enimmäkseen pitäisi harjoitella minun laukomaan kovaa ja tarkasti. Toki harjoitan tekniikkaa ynnämuita tärkeitä, mutta nyt haen palloa jolla lähtee ne parhaat vedot!

Minkälainen pallo siis ostamaan?

3

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ensiks tennispallo ja opettele käsitteleen sitä ja laukoon tarkasti! sit osta vähitellen futikset 1:stä eteenpäin 5:seen taidon kehittyessä. kun hallitset nuo kaikki sujuvasti tekonurmella, siirry hyvälle nurmelle, huonolle nurmelle, perunapellolle ja suolle! kun nuo kuivankelin kentät on hallussa, ota pallo haltuun kaatosateessa!:) kun tekniikka on hallussa, niin kattele kaikki huippumatsit eri kanavilta ja kuuntele kaikki huippuvalmentajien luennot! treenaa itsekses nopeutta ja kestävyyttä. yritä imeä taktiset kuviot....tuo kaikki oli varmaan motivoivaa ja jotkin harjoitteet vei sua eteenpäin, mutta lahjakkuutta ja motivaatiota ei voi opettaa! älä masennu, kumminkin meissä kaikissa asuu pieni litmanen!

    • pallopoika94

      select omega super on 5 koon palloist paras.

      • 10 vuotta pelannut

        Jos peruspalloa etsit niin Select Omega, ihan ok.
        Jos sitten vähän hintavampaa palloa etsit niin pari vaihtoehtoa olis vaikka Adidas Teamgeist, Adidas europass, Nike aerow, Nike Omni.

        Koko 5 tietenkin.

        Itellä on Nike aerow nyt vuosi, ja olen tyytyväinen.
        Myös pallotellut noilla kaikilla muilla, paitsi omnilla (mikä on sama kun aerow).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe