retket

olemme menossa maaliskuu -09 ao nang aurinkomatkojen paketilla,ehtiikö retket varata paikanpäältä vai pitäskö varata jo suomesta,viimeeksi esim.hua hinissä emme päässeet kaikille retkille kun ei ollu tilaa.
kiitos etukäteen.
4863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eli siis Aurinkomatkoilla menossa myös Aonangiin helmikuussa. Mitkä / mikä retki kannattaa ottaa AM valikoimasta ja minne retkille kannattaa mennä paikallisten matkan järjestäjien kanssa. Kielitaitoa löytyy kuitenkin niin, että hyvin pärjää paikallistenkin kanssa.
Kiitos !

Äänestä
  • retkiä ei kannata varata Aurinkomatkoilta/Finnmatkoilta tai Tjäreborgilta, koska kaikilla ed. mainituilla paljon kalliimpia, pahimmillaan puolet kalliimpia.

    Ostakaa siis paikallisilta, niitä löytyy vaikka kuinka paljon rantakadulta. Paikallisilta saa vielä tingittyä hintaa vähän alaspäin.

    Äänestä

  • Paikan päältä ostamalla saat samat reissut yli puolet halvemmalla, myyjiä riittää joten kysele useammallta ja tingi - paikallistenkin esitteiden hinnoista putoaa runsaasti ilmaa pois - ilmeisesti niillä hinnoilla ei myydä oikeasti koskaan =)

    Äänestä

ei niitä kannata ruokkia.paikanpäältä vain ja homma pelaa,jos ette oo ihan ''noviiseja''!
mopo perseen alle ja ja menox. paljon näntävää/ tia ottakaa joku pick-up hanurin alle ja menkää sil etiäpäin!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

olemme menossa maaliskuu -09 ao nang aurinkomatkojen paketilla,ehtiikö retket varata paikanpäältä vai pitäskö varata jo suomesta,viimeeksi esim.hua hinissä emme päässeet kaikille retkille kun ei ollu tilaa.
kiitos etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu