hiekkalaatikolla isommat ja vanhemmat kersat teille räkänokille sanoneet että ooppeli on paska, ja nyt sitten räkänokat mistään tietämättä sitä huutelette työksenne.
Ottakaa asioista selvää ja lyökää faktaa pöytään, ei oo sen huonompi automerkki kuin muutkaan nykyautot. Ehkä jopa toisinpäin. Tuo jatkuva provoaminen vaan vituttaa, ja pistää ihmettelemään kyllä että mistä näitä idiootteja oikein sikiää...
T. 4 opelin omistaja. Omakohtaista kokemusta myös nissanista ja toyotasta, fordin kanssa maanpäällisen helvetinkin olen kokenut.
Ottakaa asioista selvää ja lyökää faktaa pöytään, ei oo sen huonompi automerkki kuin muutkaan nykyautot. Ehkä jopa toisinpäin. Tuo jatkuva provoaminen vaan vituttaa, ja pistää ihmettelemään kyllä että mistä näitä idiootteja oikein sikiää...
T. 4 opelin omistaja. Omakohtaista kokemusta myös nissanista ja toyotasta, fordin kanssa maanpäällisen helvetinkin olen kokenut.
Vastaukset 13
Vanhimmat
on aina noita "vitsiniekkoja", jotka omasta mielestään ovat hauskoja tai sitten esim. tällä palstalla haukkuville on vain sattunut huono tuuri yhden ja saman automerkin kanssa, ei välttämättä Opel. Mutta suotakoon Heille se ilo että saavat edes täällä purkautua. Itselleni sattunut samanlaista, ei pelkästään Suomi24-palstalla, eli toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos, vai pitäisikö näin monitoorin edessä muuttaa tuo korva"silmäksi"
Tällä purkautumisella lunastit päivittäiset pikaprovot palstalle ainakin seuraavaksi kahdeksi kuukaudeksi.
Ettekö te tomppelit ihan oikeasti voisi olla palkitsematta noita roskapostaajia?!?! Ihan oikeasti: mikä siinä kommentoimatta jättämisessä on niiin vaikeata?
Vai pitääkö tämä asia vääntää rautalangasta: luuletteko, että Janipetteri lakkaa lähettämästä tänne hauskoja Opel on paska -kirjoituksiaan siksi, että te aukaisette sanaisen arkkunne?
Ette luule. Hyvä.
No, mitä luulette, mihin Janipetteri pyrkii provokatoorisella kirjoittelullaan?
- ärsyttämään, aivan oikein.
No, mitä luulette, mitä Janipetteri tekee, kun huomaa teidän ärsyyntyneen (tämä on vaikea).
Vastaan itse: ilahtuu ja ärsyttää lisää.
Alkaako jo valjeta vai tarvitaanko enemmän rautalankaa?
Kerro ihmeessä kuka se janipetteri oikein on?
Meni sitten ohi tämäkin.
Onko "mie tuas" savoa vai mitä?
Kuinka opelin omistajat itsekin myöntävät vikaherkkyyden.
http://www.overdrive.fi/forum/viewtopic.php?t=60844&highlight=opel
älykkään viestini linkin. Siinä on Opelien vikoja Ascona A:sta lähtien. Ei mikään huono linkkaus kahdella aivosolulla!!!
kyllä juttu on näin,meitin perheeseen kuuluu n.6 1 rojekti g coupe kavereiden kärryt,ei tulis ihan heti mieleen mennä vieraisiin.mutta jos jotain huonoo on pakko tunnustaa ooppelista se on f astran x16xel moottori,johon unkarin?tehdas löi ihan mitä tahansa mäntää, std,mukii on muistaakseni n vajjat 10 eri kokoo jakohihna sekoilut.kaikkein pahinpii virityksii mitä on tullu vastaan on noi teesseitse ukkojen ns. pilitema osilla ylläpidetyt kärryt,esim,eukon roidin a3 on epäasiallisella huollolla pilattu täys pask....!!!.
ostin toukokuussa -07, 29000km mittarissa, ajoin 5000km, arvatkaa, vitun ooppelin kehujat, menikö läpi katsastuksesta?
Klappia ohjausvarsissa, onneksi meni takuuseen.
Sitten sai tuulilasinpyyhkimet oman elämän, pyyhkivät kyllä, mutta koskaan ei tiedä, mihin kohtaan pysähtyvät, kun haluan lopettaa pyyhkimisen. Kolmelta verstaalta olen kysynyt, mikä on vika, kukaan ei tiedä, enkä maksa kyllä 50 tunti vian etsimisestä.
Sadeyö ulkona, niin takapenkille ja lattialle tullut vettä litratolkulla vasemmasta takaovesta, enkä kyllä tajua, miten se on mahdollista.
Sitten kehtaavat mainostaa joka paikassa; tutustu Opel- laatuun, - perkele, mulle riittää ooppelilaatu, kunhan tästä pääsen eroon.
taitaa olla.....
on totta että raidetangon sisäpäät kuluu (joku pieni takapihan alihankkija, joka ei varmaan tee kun ooppelille osia )mitä pyyhkäreihin tulee en oo kuullutkaan palautus ongelmaa astra h versiossa ,mutta epäilen moottori vikaa.ja vielä edelleen!!! että missä automerkissä ei ole mitään VITUN vikaa HALOO.TERV, 2X X20XEV PS,kysy korjaus historia epäilen että on tehty joku korjaus oveen ja muovikalvo ei ole tiivis,josta vesi valuu sisään,
ei ole korjailtu ovea, tekovika.
autohan on melkein käyttämätön,34ooo km, ei hyväksytä katsastuksessa. Pyyhkijävikaa sinäkin vain arvailet.
Hyundailla ajoin 70000 km, huoletonta matkantekoa, kalliit huollot vain, virheettömän Getsin,60000km, vaihdoin astraan isomman auton tarpeessa (kombi).
Ostin mersun 70-luvulla, oli ollut taksina 2 vuotta, ajoin 100000km kahdessa vuodessa, vain jarrupalat vaihdoin kerran,tietenkin muut huollot tein.
Nyt tilasin uuden Toyotan (mainonnan uhri).
lueppa toyota avensis palstaa "aven tyyppiviat nippuun"