lasitiilen

meillä olisi edessä lasitiilien pesu kylpyhuoneessa, mikä aine olisi sopivata ja tarpeeksi tehokasta poistamaan vedestä aiheutuneita kalkkeumaläiskiä (pieniä valkoisia)? onko kellään vinkkejä antaa?
6509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pahat kalkkisaostumat lähtee happamalla pesuaineella liuottamalla ja ehkäisevään pesuun sopii miedosti hapan aine.

Äänestä
  • Menet kauppaan ja ostat kalkinpoistoainetta!

    Äänestä

Ota vasara ja kolauta lasitiiliin niin ei oo enään ongelmaa niiden pesusta.

Äänestä
  • katso google etikka/sooda.

    Äänestä

  • etikka on hyvä.

    Äänestä

  • kaikki lika kirjoitti:

    etikka on hyvä.

    kiitosta ASIALLISISTA vastauksista muutamille :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pesu kirjoitti:

meillä olisi edessä lasitiilien pesu kylpyhuoneessa, mikä aine olisi sopivata ja tarpeeksi tehokasta poistamaan vedestä aiheutuneita kalkkeumaläiskiä (pieniä valkoisia)? onko kellään vinkkejä antaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu