Combat Arms apua

Tietääks joku tommossee ilmasen sotapelin, jonka voi ladata osoitteesta www.nexon.net. asensin ton pelin ja kun käynnistän sen ja pistän ID ja salasanan ja pistän login ruudul lukee jotain et yhteys katkes ja et kokeile myöhemmin ja sit peli sammuu. oon oottanut jo yli 12 tuntii ja silti ilmottaa samaa. Onko vika pelissä vai mun modeemisa? Voiko joku auttaa?
181860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Peli on blokattu eurooppalaisilta, eli kukaan EU:n sisällä ei voi pelata sitä

Äänestä
  • Näemmä. Älytöntä blokat noin hyvä peli eurooppalaisilta. se on tulossa kyl eurooppaan mut koska? Sitä ei tiedä.

    Äänestä

tässä ois linkki Combat Arms EU:n sivuille mistä voi hankkia sen pelin mut kantsii olla nopea niit on vaa 10000 ihmiselle niit koodei
http://combatarms.nexoneu.com/

Äänestä
  • Latasin ton combat arms eu version ja pääsen sisään peliin mutta en pysty liittymään matseihin. voisiko joku auttaa??

    Äänestä

  • persikan_puolikas kirjoitti:

    Latasin ton combat arms eu version ja pääsen sisään peliin mutta en pysty liittymään matseihin. voisiko joku auttaa??

    sun tartee tehä oma profiili combatin sivuilla ja syttää se siihen alkuun

    Äänestä

Elikkä latasitkö sä Europen vai ihan sen Amerikkalaisen jos se on se amerikkalainen niin et voi pelata sitä koska pitää olla tietokoneen ID Amerikkalainen jos se on Eu niin kato että ootko asentanu kokonaa ja kunnolla ja koitat vaik asentaa uuestaa tai sitten katot tukeeko sun netti sitä peliä ja se on voitu myös estää ja voit sallii sen siellä tietoturvapalvelulla.

Äänestä

sun tartee nääs tehä oma käyttäjä combat arms eun netti sivuilla sitten sen pitäis toimii ainakin mulla toimi

Äänestä
  • voiskos joku auttaa kun peli ei hyväksy nimee ja salista vaikka kuinka yrittää

    Äänestä

  • en ummarra kirjoitti:

    voiskos joku auttaa kun peli ei hyväksy nimee ja salista vaikka kuinka yrittää

    mulla oli sama ongelma yritä sinnikäästi niin se onnistuu (;

    Äänestä

latasitko varmasti europan version?

Äänestä

Tietäisikö kukaan iten saisi autoamyn kun haluaisin vain testimielessä että ovatko ne niin hackeja.
linkkiä tähn ILMAISISTA auto ayista

Äänestä

Etsin sellaista jota voi itse käyttää ja ei mihikäään zombien ammuskeluun...

Äänestä

Mulla on combat armsin EU versio ja on käyttäjä mut en pääse servuihin aina vaan valittaa "connection time out" ja yritän kaikkiin mut ei pääse. Mikä vikana?

PS: Sama vika kaikissa peleissä esim.BF2, BF2142 ja kaikki muut.

Äänestä

Miul on windows 7 ja mää en pääse pelaa tota combat arms eu peliä. Tää sannoo että miun värimalli vaihtuu, sitten ku mää pääsen pelaa nii menee 10 min ja oon ulkon koko pelistä :(( Osaakohan teistä kettään auttaa mua :) ja yks pikanen kyssäri, mitä eroo muka on tavallisella combat armsilla ja combat arms eu:lla? :)

Äänestä

mul on pieni ongelma pääsen kyllä servuun mutta sitten kun oon alottamassa nii tulee sellanen error ja pitäs joku support ticket homma hankkii. että mikä se oikein on

Äänestä

Mulla on Combat arms eu ssa ongelma eli kun avaan pelin ja sen hackshield jutun jälkeen näyttö menee mustaksi ja peli menee kiinni

Äänestä

Peli käynnistyy mulla mutta 5 minuutin jälkeen se vaan crash down eli stoppaa ja palautuu desktoppiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roxas11 kirjoitti:

Tietääks joku tommossee ilmasen sotapelin, jonka voi ladata osoitteesta www.nexon.net. asensin ton pelin ja kun käynnistän sen ja pistän ID ja salasanan ja pistän login ruudul lukee jotain et yhteys katkes ja et kokeile myöhemmin ja sit peli sammuu. oon oottanut jo yli 12 tuntii ja silti ilmottaa samaa. Onko vika pelissä vai mun modeemisa? Voiko joku auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu