Kuka uskoo rekkajonojen

4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rekkajonoja tulee varmaan olemaan jatkossakin, jonojen paikat ja ongelmakohdat saattavat vaan vaihdella. Jonot loppuvat vasta sitten jos Venäjällä tulee isoja taloudellisia vaikeuksia ja sitähän emme kuitenkaan toivo? Rekkajonoja ei ratkaista liikenteen rajoituksilla tai ohjauksilla, samat autot liikkuvat joka tapauksessa. Millä sitten, no en mie osaa sanoa, laivaliikenne Venäjän omiin satamiin, rautatieliikenteen parempi hyödyntäminen?

Äänestä

kolme vuotta sitten helpottaa jos ei jo aikaisemmin

Äänestä
  • Pietarin seudulle ei yksinkertaisesti pääse rakentamaan tarpeeksi ja riittävän suorituskykyisiä satamia. On ahdasta ja matala meri.
    Siksihän ne mm. Koiviston meiltä valtasivat. Se "Primorsk" taas tarvitaan öljynvientiin.

    Lähettiläs Avtsinov vakuutteli Imatralla, että Pietariin rakennetaan parhaillaan 4-6 länsiautojen tehdasta. Niiden valmistuttua tuonnin tarve vähenee.

    Äkkipäätä ajatellen ihmettelen, mitä kautta sitten kuskataan osat ja raaka-aineet.

    Äänestä

Tulee kuulkaas kusiset ajat kun paukahtaa talvi ja liukkaat. Ihmetyttää vaan kun on taas koko pitkä kesä haaskattu päättäjien taholta turhanpäiväiseen kikkelin venyttelyyn toimenpiteiden sijaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loppumiseen? kirjoitti:

Oli kirjoitusta tuolla..

http://www.itviikko.fi/ratkaisut/2008/08/08/rekkajonot-kuriin-tietotekniikalla/200820550/7?rss=8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu