kertokaahan

kertokaahan miten tuon bb.n saa telkkuun? eli siis kaapeliin, myykö r-kioski jotain kortteja? hinta yms...
2235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

katso lähin kauppa mikä myy kaapelikortteja. Haet kortin, tyrkkäät boxiin ja esim soittamalla tilaat haluamasi kanavia.

Äänestä

Enskisi osta joitakin juorulehtiä.
Leikkaa lehdistä ihmishahmojen kuvia, ei taustoja.
Liimaa näitä ihmishahmijen kuvia televiolaitteesi kuvaruudulle kerroksittain pikaliimalla.
Sitten vain nauti BB:n ihanuudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


++++ kirjoitti:

kertokaahan miten tuon bb.n saa telkkuun? eli siis kaapeliin, myykö r-kioski jotain kortteja? hinta yms...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu