Auton käynnistyksen yhteydessä tulee piippausääni (kolme lyhyttä piip -ääntä). Mielestäni aiemmin ei ole tullut. Muuten käynnistyy normaalisti eikä varoitusvaloja pala käynnistyksen jälkeen. Mistähän voisi johtua?
Käynnistys piippaa?
7
5075
Vastaukset
- rellurellu
Jos haluaisin olla vitsikäs sanoisin, että sulla on ryyppy jäänyt päälle ja maksasi piippaa.
Mutta kun en ole niin kysyn, että mikä tyyppi ja vuosimalli?- päässäkö piiippaa
Sitähän se vaimokin ensiksi epäili...piti oikein itse kokeilla.
Auto on Grand Scenic vm 2005. - peruutustutkaa
päässäkö piiippaa kirjoitti:
Sitähän se vaimokin ensiksi epäili...piti oikein itse kokeilla.
Auto on Grand Scenic vm 2005.jos rikki, niin muistaakseni piippaa.
- päässäkö piiippaa
peruutustutkaa kirjoitti:
jos rikki, niin muistaakseni piippaa.
Ei ole peruutustutkaa.
- EX-dCi
päässäkö piiippaa kirjoitti:
Ei ole peruutustutkaa.
Muistaakseni silloin oli jokin ovista tai takaluukku huonosti kiinni tai jotain vastaavaa vai mitä se oli...
- päässäkö piippaa
EX-dCi kirjoitti:
Muistaakseni silloin oli jokin ovista tai takaluukku huonosti kiinni tai jotain vastaavaa vai mitä se oli...
Taisi olla kuitenkin se maksa joka piippasi. Edistyksellinen alkolukko: Tipaton alkuviikko ja työmatkapyöräily taisi parantaa mokoman vaivan.
Kävin juuri viemässä pulloja kauppaan viikonlopun jäljiltä ja piippaus oli kadonnut. Ainoa mitä tein oli että siirsin sähköistä keskikonsolia pikkuisen taaksepäin.
Pitää seurailla tilannetta josko taas viikonlopun jälkeen piippailee.
Kiitokset osallistujille!
- Anonyymi
Pariskunnat ovat kävelleet pyhänet wifillä ylivoivaus tilan muiden puhelimiin.
Fins svala Kärsämäki on keksinyt poliisin sisäluvulla uuden mallin lapset hukassa auton piip ääntä käytetään kuulevat auton suuntaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503464Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5882218Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si892177Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei181989- 201628
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431608KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar671510Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1301427- 281426
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901359