uusioperheistä

Pystyykö tai onko täällä ketään sellaista joilla tämä uusioperhejuttu toimii? saa sellaisen kuvan et on aika hankala elämäntapa?
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meille kuuluu mies, minä, minun lapset (3kpl), meidän lapset (2kpl) ja miehen lapset (4kpl, asuvat muualla)...
Aluksi oli erittäin hankalaa, mutta nyt en voisi olla onnellisempi. Kannattaa miettiä omaakin käytöstä, että jutun saa luistamaan. Ja kyllä, rakastan jo miehenikin lapsia, aluksi vihasin!

Äänestä

vaikkakin myös siinä omat probleemansa/kuin myös hyvät puolet on.

Meill takana jo reilut kaksi vuotta uusperhe elämää..ja vasta nyt tuntuu siltä että jollain tavalla eteenpäin mennään.

Yhdessä ollaan ja toisiamme rakastetaan,eikö se ole kuitenkin se tärkein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimettä kirjoitti:

Pystyykö tai onko täällä ketään sellaista joilla tämä uusioperhejuttu toimii? saa sellaisen kuvan et on aika hankala elämäntapa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu