Sisäilman puhallin puhaltaa enää vain nopeudella 4. Haynesin korjausoppaan kytkentäkaavion mukaan virta puhaltimelle menee nopeuksilla 1-3 "heater blower resistor pack" -nimisen komponentin kautta, jossa näyttää olevan yksi vaihdettavakin vastus. Mistä tuon komponentin löytää? Säätimien takaa vai puhaltimen läheltä? Vai olisiko vika jossain muualla?
Onko muuten tyypillinen ominaisuus, että sateella tai pakkasella tuulilasin sisäpuolelta ei huurre tai jää poistu kuin vasta noin vartin puhaltamisen jälkeen? On kuin kuplavolkkarilla ajaisi - kumilasta/raappa toisessa kädessä.
Vika sisäilman puhaltimessa, vm -95
.....
4
452
Vastaukset
Löytää Motonetista reilu 20e ;)
Eli apukuskin jalkatilasta hanskalokeron alta suojalevy pois, puhallin pois (kierrä vastapäivään 30 astetta) jotta saa lisätilaa, ja siellähän semmonen n. 5x10 cm mötikkä on vasemmalla laidalla, minne menee 4 piuhaa.- säädin joka
löytyy hanttimiehen jalkatilasta vasemmasta yläkulmasta matonalta
- peteeee
vanha mutta toimiva ohje:
http://www.mirez.co.uk/HeaterPack.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.888077Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685511Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134740Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232508Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362218Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190