Menetin tänään monivuotisen ystäväni, Cockerspanielin, Nuuskun. Oli paras ystäväni lähes 13v. "Vanhalle pojalle" koira saattaa olla paras ystävä, toki myös muillekin... minulle Nuusku oli parasta, mitä minulle on tapahtunut elämäni aikana.
Kuulostaa varmaan tyhmältä, mutta joillekin se koira on läheisempi kuin pettävä ihminen.
Kiitos Nuusku 13 vuodesta, nuku hyvin...........
t. Samppa
Menetin rakkaan
13
1512
Vastaukset 13
- hoitaa
piskin sinne piskien taivaaseen. t. Ekalla osuen:)
- kaipaa
jotain rakkia? Miksi kaipaat paskahäntää, ihmettelen!
- Blaaah.
Niin rajoittunutta.
- ...
Koira voi helpostikkin olla parempi ystävä kuin ihminen.Läheisen menettäminen sattuu oli se sitten ihminen tai eläin ja sitä menetystä pitäisi aina kunnioittaa.
- saa rahalla
ja munalla ihmisiä. Koira ravun pyydyksenä parhaimmillaan.
- kyytiä...
http://www.remington.com/products/firearms/custom_shop/
ja ei kun ostoksille:)- Blaah.
Ei lapsille aseita myydä.
- älykästa
tässäkin kirjoitti:
eläinkuumeeseen: http://www.winchesterguns.com/
Lähtee tälläkinD)))))))tuollaisia mennä linkittämään. Itsekin rakkaan lemmikin menettäneenä tiedän, miltä aloittajasta tuntuu.
Toivottavasti osaat hävetä, jos et niin toivon sinulle jotain samankaltaista menetystä!
- dothefake
kyllä kyrsii.
Otan osaa. Tiedän miltä sinusta tuntuu, on omaa kokemusta. Itselläni on kolme koiraa (yksi seropi ja kaksi lapinkoiraa). Minulle ne ovat kuin omia lapsia, kun muita lapsia ei ole siunaantunut.
Äläkä välitä noista sairaista kommenteista, lääkkeet pääsee monta kertaa vahingossa loppumaan keneltä vaan!- hanneliie
lemmikit lähtee...
Otan osaa menetykseesi...
Meilläkin oli koira Englannin spingerspanieli.
Otettiin se pentuna ja oli meillä 11v kunnes sai kohtutulehduksen ja siihen menehtyi vuonna 1986.
Kyllä käydään edelleen haudalle ( pieneläinhautausmaalla) laittamassa keväällä kukat.
Ei se oma lemmikki niin helposti unohdu. - --------
Tiedän tunteen, oma rakas kääpiösnautseri jouduttiin päästämään koirien taivaaseen vuosi sitten. Nyt kun vuosi on mennyt, alkaa olla helpompaa, vaikka joka päivä se on mielessä.
Meilläkin koira oli perheenjäsen ja todella rakas ja tärkeä. Yli 14 vuotta kuului tähän perheeseen ja meidän arkeen tosi tiiviisti. Aina mukana joka asiassa ja paikassa. Jätti tosi suuren aukon elämään. En voi käsittää ihmsiä, jotka noin epäkunnioittavasti aina suhtautuu kaikkeen, mutta annettakoon se heille anteeksi. Se on heidän murheensa, uskon nimittäin, että ei tuo heidänkään elämänsä kovin kaksista noilla elämän arvoilla ole. Jaksamista sinne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521020
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113974Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust27910Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7814- 74699
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3654Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it186602- 57593
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25587- 73587