Menetin tänään monivuotisen ystäväni, Cockerspanielin, Nuuskun. Oli paras ystäväni lähes 13v. "Vanhalle pojalle" koira saattaa olla paras ystävä, toki myös muillekin... minulle Nuusku oli parasta, mitä minulle on tapahtunut elämäni aikana.
Kuulostaa varmaan tyhmältä, mutta joillekin se koira on läheisempi kuin pettävä ihminen.
Kiitos Nuusku 13 vuodesta, nuku hyvin...........
t. Samppa
Menetin rakkaan
13
1505
Vastaukset
- hoitaa
piskin sinne piskien taivaaseen. t. Ekalla osuen:)
- kaipaa
jotain rakkia? Miksi kaipaat paskahäntää, ihmettelen!
- Blaaah.
Niin rajoittunutta.
- ...
Koira voi helpostikkin olla parempi ystävä kuin ihminen.Läheisen menettäminen sattuu oli se sitten ihminen tai eläin ja sitä menetystä pitäisi aina kunnioittaa.
- saa rahalla
ja munalla ihmisiä. Koira ravun pyydyksenä parhaimmillaan.
- kyytiä...
http://www.remington.com/products/firearms/custom_shop/
ja ei kun ostoksille:)- Blaah.
Ei lapsille aseita myydä.
- älykästa
tässäkin kirjoitti:
eläinkuumeeseen: http://www.winchesterguns.com/
Lähtee tälläkinD)))))))tuollaisia mennä linkittämään. Itsekin rakkaan lemmikin menettäneenä tiedän, miltä aloittajasta tuntuu.
Toivottavasti osaat hävetä, jos et niin toivon sinulle jotain samankaltaista menetystä!
- dothefake
kyllä kyrsii.
Otan osaa. Tiedän miltä sinusta tuntuu, on omaa kokemusta. Itselläni on kolme koiraa (yksi seropi ja kaksi lapinkoiraa). Minulle ne ovat kuin omia lapsia, kun muita lapsia ei ole siunaantunut.
Äläkä välitä noista sairaista kommenteista, lääkkeet pääsee monta kertaa vahingossa loppumaan keneltä vaan!- hanneliie
lemmikit lähtee...
Otan osaa menetykseesi...
Meilläkin oli koira Englannin spingerspanieli.
Otettiin se pentuna ja oli meillä 11v kunnes sai kohtutulehduksen ja siihen menehtyi vuonna 1986.
Kyllä käydään edelleen haudalle ( pieneläinhautausmaalla) laittamassa keväällä kukat.
Ei se oma lemmikki niin helposti unohdu. - --------
Tiedän tunteen, oma rakas kääpiösnautseri jouduttiin päästämään koirien taivaaseen vuosi sitten. Nyt kun vuosi on mennyt, alkaa olla helpompaa, vaikka joka päivä se on mielessä.
Meilläkin koira oli perheenjäsen ja todella rakas ja tärkeä. Yli 14 vuotta kuului tähän perheeseen ja meidän arkeen tosi tiiviisti. Aina mukana joka asiassa ja paikassa. Jätti tosi suuren aukon elämään. En voi käsittää ihmsiä, jotka noin epäkunnioittavasti aina suhtautuu kaikkeen, mutta annettakoon se heille anteeksi. Se on heidän murheensa, uskon nimittäin, että ei tuo heidänkään elämänsä kovin kaksista noilla elämän arvoilla ole. Jaksamista sinne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273465Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122629Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1172582Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1112251Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761713Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥491619Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261566Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001315- 1371277
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151166