enpä tiedä onko jo ollut juttua, mutta tuntuu kummalliselta kun kummituksetkin noudattavat kesä- ja talviaikoja. Useita juttuja on jotka alkavat (esimerkki ->)"mörö luuras sängyn alla keskiyöllä ja kiusas siellä villakoiria" jne..
Jos se ilmestyy 20. maaliskuuta kummittelemaan keskiyöllä kello 00:00, niin miksei kummittelu tapahdu 10. huhtikuuta kello 01:00..
keskiyön kummitukset ja kellonajat
6
1290
Vastaukset
- marty mcfly
niin, ja miksi Indiana Jones, ollessaan opettajana, tarvitsee silmälaseja, mutta aarteita etsiessään, ja ruoskaa heiluttaessaan, hän ei tarvitse!?!
- cybo-ceronimo-cabriel-61
Suden tunti pitää kutinsa viisareiden vääntelyistä huolimatta.
- noudata
Vanhoissa kummitusjutuissa puhutaan keksiyöstä, siis usein ajalta ennen turhanpäiväisiä talvi-ja kesäaikoja. Itse en ole koskaan keskiyöllä kuullut tai nähnyt mitään, keskellä kirkasta päivää kyllä ja muihin aikoihin.
jotkut 'tositapahtumat' alkavat sanoilla, kun kello löi 00:00 alkoi rapina. Mutta on se mukava kun heti alussa huomaa jutun keksityksi :)
- jo 5 polvessa
castleman kirjoitti:
jotkut 'tositapahtumat' alkavat sanoilla, kun kello löi 00:00 alkoi rapina. Mutta on se mukava kun heti alussa huomaa jutun keksityksi :)
Kummitukset käyttää Thwaites and Reed -yhtiö valmistamia aikarautoja. Tämä on fakta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2409218Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1513382Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve42775- 1722289
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1041889Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1751836Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1821725- 1391381
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,601367Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1261218
