keskiyön kummitukset ja kellonajat

enpä tiedä onko jo ollut juttua, mutta tuntuu kummalliselta kun kummituksetkin noudattavat kesä- ja talviaikoja. Useita juttuja on jotka alkavat (esimerkki ->)"mörö luuras sängyn alla keskiyöllä ja kiusas siellä villakoiria" jne..

Jos se ilmestyy 20. maaliskuuta kummittelemaan keskiyöllä kello 00:00, niin miksei kummittelu tapahdu 10. huhtikuuta kello 01:00..

6

1304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marty mcfly

      niin, ja miksi Indiana Jones, ollessaan opettajana, tarvitsee silmälaseja, mutta aarteita etsiessään, ja ruoskaa heiluttaessaan, hän ei tarvitse!?!

      • Stephen Spielbergiltä.


    • cybo-ceronimo-cabriel-61

      Suden tunti pitää kutinsa viisareiden vääntelyistä huolimatta.

    • noudata

      Vanhoissa kummitusjutuissa puhutaan keksiyöstä, siis usein ajalta ennen turhanpäiväisiä talvi-ja kesäaikoja. Itse en ole koskaan keskiyöllä kuullut tai nähnyt mitään, keskellä kirkasta päivää kyllä ja muihin aikoihin.

      • jotkut 'tositapahtumat' alkavat sanoilla, kun kello löi 00:00 alkoi rapina. Mutta on se mukava kun heti alussa huomaa jutun keksityksi :)


      • jo 5 polvessa
        castleman kirjoitti:

        jotkut 'tositapahtumat' alkavat sanoilla, kun kello löi 00:00 alkoi rapina. Mutta on se mukava kun heti alussa huomaa jutun keksityksi :)

        Kummitukset käyttää Thwaites and Reed -yhtiö valmistamia aikarautoja. Tämä on fakta!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      82
      1310
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      44
      938
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      362
      767
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      132
      720
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe