Derbi

Onko tämä derbin kevari ihan laadukas. Että onko samaa tasoa kuin muut Hondat ja Apriliat. Tekeekö Derbi nämä kevarit jo hyvin vai kaannattaako valita toinen merkki.
4455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

www.motot.net ja foorumiin...

Äänestä

derbiä nyt varmaan suosittelen yhtä paljon kuin kinuski pyöriä eli älä osta. Laatu ei vastaa lähellekkään japski ja italialaisiin pyöriin ja kyllähän derbi toimii, sen ensimmäisen kesän, mutta sen jälkeen saat kyllä olla kymmenen metrin välein olla jakoavaimen kanssa säätämässä.

Äänestä
  • Jahas. Vissiin omistat GPR:n, ku noi tiiät? Tosi luotettavia pelejä ovat. Sama motti ku DT:ssä, paitti kierrosaluetta nostettu vähä korkeammaksi. Eli luotettava moottori! Itellä ei oo ollu mitään vikaa, eikä varmasti tuukkaa. Tähä oon tosi tyytyväinen. Monia pitkiä 200km reissuja oon tehny eikä kertaakaa oo pettäny. Täystehoinen on mun yksilö. (Sulake ja täysin tyhjä putki.

    Husse WRE 08 mulla oli aiemmin, se oli nii susi joka paikasta, siis aivan helvetin susi, että saatiin rahat takasi. Lopulta se jopa leipo. Ei mitää virityksiä ees kerenny tehä. Hussea 07-> en suosittele kenellekkään, en ees pahimmalle vihamiehelle.

    Äänestä

  • GPR:n omistaja kirjoitti:

    Jahas. Vissiin omistat GPR:n, ku noi tiiät? Tosi luotettavia pelejä ovat. Sama motti ku DT:ssä, paitti kierrosaluetta nostettu vähä korkeammaksi. Eli luotettava moottori! Itellä ei oo ollu mitään vikaa, eikä varmasti tuukkaa. Tähä oon tosi tyytyväinen. Monia pitkiä 200km reissuja oon tehny eikä kertaakaa oo pettäny. Täystehoinen on mun yksilö. (Sulake ja täysin tyhjä putki.

    Husse WRE 08 mulla oli aiemmin, se oli nii susi joka paikasta, siis aivan helvetin susi, että saatiin rahat takasi. Lopulta se jopa leipo. Ei mitää virityksiä ees kerenny tehä. Hussea 07-> en suosittele kenellekkään, en ees pahimmalle vihamiehelle.

    Ja vielä. Tehoahan tyhjällä putkella ja sulakkeella GPR:rästä irtoaa koneelta 25hp. (Aprilia RS koneelta 29hp)

    Huiput omalla yksilöllä 157km/h pelkällä sulakkeella, eli ei täysin TT:nä. (Pelkällä sulakkeella 23hp) Ens kesänä kattoo miten kulkee sitte sulakkeella tyhjällä putkella!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


GPR 125 kirjoitti:

Onko tämä derbin kevari ihan laadukas. Että onko samaa tasoa kuin muut Hondat ja Apriliat. Tekeekö Derbi nämä kevarit jo hyvin vai kaannattaako valita toinen merkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu