Oriental ei kelpaa!

PellervoHollo

Mikähän olisi sopiva hotelli minulle Bangkokissa? Vaatimuksena minulla on ettei hotelli saa olla mikään läävä eli ei alle 50€/vrk. Lisäksi 7eleven kaupan pitäisi löytyä lyhyen kävelymatkan päästä. 7elevenin sijasta myös Family Mart kauppa käy. Orientalia aluksi harkitsin mutta sen läheisyydestä ei löydy 7eleveniä eikä Family Martia.
Voisiko joku ystävällisesti luetella minulle ja muille kiinnostuneille kaikkien Bangkokissa olevien 7eleven kauppojen osoitteet? Kiitos jo etukäteen.
Terveisin Pellervo ja Buddha-patsas

3

986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuaHinThai

      Luulisi, että kun olet löytänyt suomi24 palstalle niin osaisit käyttää hakupalveluja. Ehkäpä joku kirjoittaa puolestasi, pyydä häntä etsimään tiedot.

      Yrität tosi idioottimaisesti brassailla tällä saitilla, sinulle ei sadan prosentin varmuudella vuokrata huonetta Orientalista. Jokainen joka tuntee maailmanmenoa tietää ettei sen tason hotelleihin pääse tavikset ala-aulaa pitemmalle edes rahalla

      • sen voi jopa ostaa

        rahalla koko hotellin. Vaikka ihan tavis.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      318
      11962
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      155
      11099
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      260
      6435
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      229
      5242
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      170
      3700
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3568
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      52
      2554
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2000
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1844
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1745
    Aihe