Oletteko koskaan oleet naisurologin käsittelyssä? Sellaisiakin on.
Urologi
6
4007
Vastaukset
- XL05
Olen ollut urologilla joka oli nainen, ei mitään kummallista lääkäri mikä lääkäri.tunnusteli haittarauhasen peräsuolen kautta, ja hain apteekista pilleripurkin jotka auttoivat.Menen lähiaikoina uudelleen mittauttaan testoroniarvoni.
- käynyt millään
urologilla, mutta minusta tuntuu että kynnys olisi paljon korkeampi jos pitäsi mennä mies urologille.
Muuten mistäpäin Suomea tavoittaa tällaisen naisurologin... niitähän taitaa olla aika vahän?- ukko-55
minä olen käynyt vain naisurologien luona, muutenkin käyn aina naislääkäreiden vastaanotolla, jos mahdollista. Mielestäni naiset osaavat nuo lääkärihommat paremmin. Hesassa on yhdellä lääkärikeskuksella ainakin kaksi naisurologia.
- epätietoa
Mahtaakohan Turun seudulta löytyä naisurologia, kun pitäis mennä kivekseen ilmestyneen patin takia tarkastukseen. Jotenkin ei kovin mieltä lämmitä ajatus miehen tekemistä tutkimuksista.
- Myös...
Menin valittamaan alapäänkipua terveyskeskukseen omalääkärille, joka sattui olemaan nuori nainen. Hän ensin haastatteli ja sitten teki perustutkimuksen paineli alavatsaa, katsoi elimiä ja tunnusteli eturauhasta. Sitten laittoi jatkotutkimuksiin ultrakuvauksiin. Kuvauksissa ja verikokeissa ei ollut mitään poikkeavaa. Soittoajalla kerroin että mieskunto oli heikentynyt tukimusten jälkeen ja olin huolestunut asiasta. Hän pyysi tulemaan uudestaan selvittämään tilannetta.
Jotenkin minusta naislääkärillä käyminen intiimiasioissa tuntuu luontevammalta. Urologille en halunnut mennä koska hinta olisi ollut huomattavasti kalliimpi. Tulot ovat pienet työttömyydestä johtuen.
- Anonyymi
Itse valitsen naislääkärin, kun joudun käymään urologilla. Syy on se, että en ole homo ja näin ollen en kestä, jos joku mies kopeloi sukuelimiäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645160Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362339Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191574Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927