agadiriin lapsen kanssa...

uskaltaako???

Uskaltaako äiti lähteä kaksin 10-vuotiaan pojan kanssa Agadiriin lomalle?
Kiinnostaisi kovasti ko. nähdä ko. maa...

4

1016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä uskaltaa lähteä. Mitähän Te pelkäätte?Paikalliset ovat hyvin lapsiystävällisiä.Hotelleissa ja ravintoloissa lapsi varmasti huomioidaan.Aterioiden suhteen en usko olevan ongelmia. Maalaisjärjen käyttö on aina sallittua. Jäätelöt ja joghurtit ovat hyviä.
      Uskoisin lasten myöskin viihtyvän uima-altaalla ja rannalla.Agadirissä kulkee "kaupunkijuna", joka tekee kiertoajeluja kaupungissa.Lisäksi keskustassa on lintupuisto.Rohkeasti vaan matkalle. kalevi

      • En ymmärrä

        Miksi ei uskaltaisi? Jos uskallat viedä lapsesi ulkomaille ylipäätään ei Marokko todellakaan ole pahimmasta päästä.. Tai jos olet noin peloissasi, jätä lapset kotiin. Huh?


    • Jaana T.

      Uskallatko viedä lapsesi puistoon? Entäpä huvipuistoon? Kauppaan? Käytkö lapsesi kanssa ulkona kävelemässä (Suomessa)....
      Agadirissa on monin verroin mukavampaa. Kaikki tulevat rakastamaan lastasi - hän saa huomiota - hyvää sellaista. Tulee saamaan erityiskohtelua; ilmaisia cokiksia ja jätskejä missä olettekaan...jne jne.

      Olen kuitenkin sitä mieltä että Sinun tulee ensin ottaa selville Marokosta ja Agadirista - kyllä lapsesi vaistoaa, jos itse olet kauhuissasi ollessasi ulkomailla.

    • uskaltaa..

      lähde vaan, jos paikka kiinnostaa. Itse olin yksin siellä reissussa kolmen lapsen kanssa, nuorin silloin noin 3 vuotta. Meillä hotellissa allinclusive, se helpotti jo paljon. Paikkana Marokko ei kyllä ollut kovin ihmeellinen, tosin emme tehneet retkiä minnekkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe