agadiriin lapsen kanssa...

uskaltaako???

Uskaltaako äiti lähteä kaksin 10-vuotiaan pojan kanssa Agadiriin lomalle?
Kiinnostaisi kovasti ko. nähdä ko. maa...

4

1060

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä uskaltaa lähteä. Mitähän Te pelkäätte?Paikalliset ovat hyvin lapsiystävällisiä.Hotelleissa ja ravintoloissa lapsi varmasti huomioidaan.Aterioiden suhteen en usko olevan ongelmia. Maalaisjärjen käyttö on aina sallittua. Jäätelöt ja joghurtit ovat hyviä.
      Uskoisin lasten myöskin viihtyvän uima-altaalla ja rannalla.Agadirissä kulkee "kaupunkijuna", joka tekee kiertoajeluja kaupungissa.Lisäksi keskustassa on lintupuisto.Rohkeasti vaan matkalle. kalevi

      • En ymmärrä

        Miksi ei uskaltaisi? Jos uskallat viedä lapsesi ulkomaille ylipäätään ei Marokko todellakaan ole pahimmasta päästä.. Tai jos olet noin peloissasi, jätä lapset kotiin. Huh?


    • Jaana T.

      Uskallatko viedä lapsesi puistoon? Entäpä huvipuistoon? Kauppaan? Käytkö lapsesi kanssa ulkona kävelemässä (Suomessa)....
      Agadirissa on monin verroin mukavampaa. Kaikki tulevat rakastamaan lastasi - hän saa huomiota - hyvää sellaista. Tulee saamaan erityiskohtelua; ilmaisia cokiksia ja jätskejä missä olettekaan...jne jne.

      Olen kuitenkin sitä mieltä että Sinun tulee ensin ottaa selville Marokosta ja Agadirista - kyllä lapsesi vaistoaa, jos itse olet kauhuissasi ollessasi ulkomailla.

    • uskaltaa..

      lähde vaan, jos paikka kiinnostaa. Itse olin yksin siellä reissussa kolmen lapsen kanssa, nuorin silloin noin 3 vuotta. Meillä hotellissa allinclusive, se helpotti jo paljon. Paikkana Marokko ei kyllä ollut kovin ihmeellinen, tosin emme tehneet retkiä minnekkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      193
      3207
    2. 95
      1443
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1148
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1122
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      861
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      697
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      668
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      597
    Aihe