on tarjolla noita aaltomaisia valokatteita. minusta ne sopii mainiosti esim. karjasuojien paalle ja jne. mutta ei oikein istu omakotitalojen ulkotilojen katteeksi.
onko tarjolla tasaisia muovikatteita ?
onko tarjolla tasaisia muovikatteita ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan niitä vaikka kennolevyjä. Käytetään esim. valomainoksissa ja markettien kärrykatoksissa.. Kennojen pysty saumat niissäkin näkyy mutta ei ole aaltomaisia.
Sitten on ihan suorat lasilevyt asennettuna tukikehikoihin.
... aikasta hyvä, koska se ei laske ihan kaikkea lämpösäteilyä suoraan sisälle ja kennolevyn alapintaan ei juuri koskaan kondensoidu vettä - kylmälläkään.
Lasi alla oleva tila kuumenee kesällä joskus ihan sietämättömästi ja kylmällä säällä, sisätilan lämmön ollessa korkeampi kuin kattolasin lämpötila, lasin alapintaan kondensoituu vettä, joka pahimmillaan valuu pitkin lasia - ei ole kiva.
Vaihtoehtoisia laseja tietysti löytyy jos tilillä on katetta.
KENNOLEVY ON PAREMPI!