SAS:lla taas vikaa laskutelineissä

Varmaa kyytiä?

7

2543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      Jatkuvasti niitä vikoja on kaikissa koneissa mutta niistä ei uutisoida.

      Tuon onnettomuuden jälkeen uutisoidaan taas kaikesta negatiivisesta mitä SAS:lla tapahtuu.

      On kyllä parempi että kaltaisesi pelkurit pysyvät maanpinnalla.

      • ipes

        Mikäli AEROFLOTIN tai FINNAIRIN koneissa esiintyisi Suomen ilmatilassa/kentillä vikoja, niin kyllä niistä kohistaisiin aivan yhtä paljon jos ei vähän enemmänkin.Joten SAS tarvitsee vähän enemmän huoltohenkilöstöä että koneet pysyisivät kunnossa.


      • skuuppi
        ipes kirjoitti:

        Mikäli AEROFLOTIN tai FINNAIRIN koneissa esiintyisi Suomen ilmatilassa/kentillä vikoja, niin kyllä niistä kohistaisiin aivan yhtä paljon jos ei vähän enemmänkin.Joten SAS tarvitsee vähän enemmän huoltohenkilöstöä että koneet pysyisivät kunnossa.

        Jaa... Ihan normi vika tuo silti oli, mitä sattuu myös AEROFLOTILLE ja FINSKILLE. Joista on tullut luettua myös LEHDISTÄ.

        Kyllä tätä samaa lehdistön riepottelua tapahtuu myös finnairille. Tötöilyjen jälkeen kaikki pienimmätkin viivästymiset kaivellaan. Näinhän se oli keväällä lomalentojen myöhästelyn kanssa.

        Noita lööppejä kannattaa ehkä lueskella pienen filtterin läpi kun kuitenkin yritetään vain mahdollisimman raflaavilla otsikoilla myydä lehtiä...


    • fly away.

      On syytä katsoa, kenen siiville hyppää, kun lähtee reissuun. Eräs lentoyhtiö on tainnut
      antaa kenkää liian monelle asentajalle.

    • koneessa

      Eihän tuossa koneessa mitään vikaa ollu, lentäjille vain pitäisi maksaa enemmän, että viitsisivät käydä pakolliset tarkistuslistat kokonaan läpi!

      • ei fyffe kaikkeen auta

        säästöt mekaanikkopuolella vaikuttavat kaluston luotettavuuteen ja lentoturvallisuuteen ja lentäjien huonolla palkalla on vaikutus motivaatioon. mutta niin kauan kun kysymys on ihmisen tekemistä suoritteista virheiden mahdollisuus on olemassa, vaikka olisi kuinka hyvä liksa.


    • mikä moka!

      Lähettävän henkilökunnan sekä lentäjien tulee varmistaa ettei pinnat ole enää telineissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      67
      1244
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      906
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      903
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      107
      828
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    Aihe