minkä merkkistä pesuainetta menee vaippapyykillä? mistä ostat?
tuli vaan mieleen että onkohan mulla nyt ihan vääränlaista kun käytetään pul-taskuvaippaa ym.. kuivaliinapintaista.
pesuaine
2
479
Vastaukset 2
- Sisely
Meillä käytetään lähes aina kaikkeen pyykkiin pesupähkinöitä, joskus jos pyykki on todella likaista käytän sille teollista pesuainetta. Mutta vaippapyykki pestään aina pähkinöillä.
Vaipoille käy ainakin Erisan ja Ecover Delicate, ja varmaankin myös tuo Persil. - --------
alle 5% saippuaa (tukkii kuivaliinat), ei valkaisuaineita, ei optisia kirkasteita (haurastuttaa PUL:n), ei zeoliittia (heikentää imua).
Hajusteita ei suositella, koska voivat ärsyttää lapsen ihoa, mutta jos iho kestää hajusteet, on niiden käyttäminen tai käyttämättä jättäminen lähinnä makuasia.
Sopivia hajusteettomia ovat mm. LV kirjopesuaine, Erisan color, Allegro, rainbow sensitive color, nestemäinen hajusteeton BioLuvil ja monta muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 128797
- 81706
- 56688
- 46593
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40577- 60552
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71526Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517- 26491
- 53473