Rähmivä silmä

Mun vasen silmä rähmii jatkuvasti. Sillai vähän vaan, aamuisin löytyy pieni nestemäinen klöntti alaluomen juuresta. Ärsyttää, kun tää on jatkunut jo kuukausia, mutta tulehdukseksi asti oire ei äidy.
Vasen silmä on myös kuiva ja punoittaa hieman välillä, eritoten piilareiden käytön yhteydessä.
Oliskohan tähän mitään hoitoa?
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moro, mullakin on ollut sama juttu vähän yli kuukauden verran ja käytän myös piilareita. (On myös roskan tunnetta hieman)

Suosittelen, että ostat apteekista Oculac nimisiä silmätippoja, niitä on kahta eri mallia. Yksi on semmonen normaali purkki jossa on säilöntäaineita, eli piilarit pitää ottaa pois kun laittaa niitä silmään. Toinen on semmonen missä on kertakäyttötippoja joita voi käyttää vaikka oliskin piilarit silmissä, ite käytän näitä ;)

Purkki taitaa maksaa 4,95 ja se kertakäyttö 5,35 jossa on 20x0,4ml annosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkuvaaaaa kirjoitti:

Mun vasen silmä rähmii jatkuvasti. Sillai vähän vaan, aamuisin löytyy pieni nestemäinen klöntti alaluomen juuresta. Ärsyttää, kun tää on jatkunut jo kuukausia, mutta tulehdukseksi asti oire ei äidy.
Vasen silmä on myös kuiva ja punoittaa hieman välillä, eritoten piilareiden käytön yhteydessä.
Oliskohan tähän mitään hoitoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu