Ei löydy mistään

Penax

Siis mistä löytyy Paulan levy, jossa ois englanninkielinen versio kappaleesta "sua vasten aina painautuisin"? Siis biisin nimi on englanninkielisenä:"No more goodbyes".
Tiedän kyllä mikä on sen levyn nimi (kaikki parhaat cd-1), josta ko. biisi löytyy, mutta ei näytä löytyvän minkään netti-kaupan myynnistä?

Laittakaapas linkki, jos löydätte netistä jostain paikan, josta vois ostaa ko levyn tai ladata pelkästään vaikka tuon biisin.

4

756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helsingin

      kaupunginkirjastosta ainakin löytyy. Luulisi tuon kokoelmalevyn löytyvän kyllä muistakin kirjastoista, jos et satu asumaan täällä. Entä sitten tavalliset marketit? Luulisi niistäkin löytyvän.

    • faniz

      Luulisin että kaikkissa isommisaa marketeissa/tavarataloissa tai levykaupoissa löytyy vielä tätä Paula upeaa Kaikki Parhaat tuplakokoelmalevyä ja sen saa jo aika edullisesti. Niistä kannatta aluksi käydä katsomassa ja kysellä.

    • satu r

      Kyseinen englanniksi Paulan laulamana: No more goodbyes, löytyy ainakin promo cd.ltä, jossa myös kappaleet;
      Tummat silmät, ruskea tukka, aikuinen nainen, kun kuuntelen tomppaa (remix)
      Ei myynti levy.
      Kannattaa katsella huutonetistä myös.

    • Paulan pauloissa

      Kyseinen loistava kokoelma kaikki parhaat löytyy noin 10 euron hintaan joissakin isoissa tavarataloissa tai markeissa. Sokoksella on ainakin keseisä levy nählyt. Kokoelma löytyy kyllä tämän kyseisen loistavan kappaleet upea englannin kielinen versio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe