"hölösuu evilä"

###

Tiedoitusvälineet toitottaa että neiti evilän kausi on ohitse ,minun mielestäni se on ollut ohitse koko tämän vuoden kun ei vaan olisi ohitse lopullisesti mutta onhan sitä tullut yksi pronssi hankittua MM kisoista ja siihen se sitten melko varmasti tyssäsikin.Turhaan sitä Aamulehti hehkuttaa turhaa turhaa evilä on "nolla" menisi edes parturiin ja napsisi ne killuttimet tyhjästä pääkopastansa pois.

6

1193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesänä kilpailla

      Niin täytyi joku paikka revähtää............

      • Ai Ai kun tekee

        se hehkuttaa, että harjoitushypyt ovat menneet erinomaisesti, mutta kisoissa menee sitten SAVET housuun tai tulee mystinen "Keskisalon vamma" ja kisat jää väliin. Yks onnistunut(tsäkä) hyppy uralla, muutenkin heikkotasoisessa kisassa.SE ON SIINÄ.


    • Helsingin MM- kisojen

      jälkeen ????????????????????

      • Hajulukko

        ihan tarpeeksi omasta erinomaisuudestaan.Veikkasin jo Hesan MM-kisojen jälkeen, että siinä on taas yks Päivi Ala-Frantti/Heli Rantanen/Tapio Korjus yms. jotka ovat onnistuneet VAIN KERRAN.


    • 123454321

      Näin penkkiurheilijana ihmetyttää miten helvetissä pystyy astumaan kolmekertaa yli kisassa. Pituushypyssä yms muissa yleisurheilulajeissahan saa ennen kisaaa hakea oikean askelmerkin. Käsittääkseni he myös reenaavat melko paljon tuota vauhdin ottoa. Eli jos syystä tai toisesta eka hyppy menee yliastutuksi eikö kannattaisi siirtää sitä askelmerkkiä?

      Itse harrastan sulkapalloa, käyn kilpailuissa ja välillä hyvälläkin menestyksellä. En ole sulkapallo ammattilainen, mutta sen verran on järkeä päässä, että jos vastustajalla on kova iskulyönti, pyrin välttämään nostoja. tämä varmaan on itsestään selvää kaikille ihmisille vaikkeivat olekaan pelanneet sulkapalloa.

      • stadionin

        juoksu altaaseen............


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      4987
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      62
      1862
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      109
      1784
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1640
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1464
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      220
      886
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      871
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      53
      769
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      40
      764
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      762
    Aihe