Elikkäs joskus jäänyt jostakin käteen Silver Trout merkkisiä vaappuja. Aika hyvin tullut kalaa niillä. Mutta nyt en ainakaan googlen kautta löytänyt tietoa ko. vaapuista. Joitakin mainitoja oli Silver Trout lusikoista. Onko kellään tietoa, vieläkö ko. vaappuja joku tekee? Onko mahd. vaihtanut nimeä tms.?
Silver Trout vaaput
6
3525
Vastaukset
- No ..
en jaksanut lukea ku ensimmäisen linki ku kuuklasin.
Kuuklaile ite lisää
http://www.vaaput.com/vieheet_1.html- lusikoita
menkööt.. kirjoitti:
näitäkö meinaat
http://www.wobbleri.fi/taimen/silvertrout.htmlvaan vaappuja. Nuo samat löysin itsekkin googlella. Mutta pitää koittaa selvittää onko tuo silver trout ottanut lusikat tilalle ja jättänyt vaaput pois tms. Vai onko ne Silver Trout vaaput, joita pakissani on, nykyään eri nimellä. Eli siis nimi kiistan vuoksi tämä vaapputehtailija joutunut vaihtamaan nimeä kun maailmalla oli jo Silver Trout...
- vaapusta
lusikoita kirjoitti:
vaan vaappuja. Nuo samat löysin itsekkin googlella. Mutta pitää koittaa selvittää onko tuo silver trout ottanut lusikat tilalle ja jättänyt vaaput pois tms. Vai onko ne Silver Trout vaaput, joita pakissani on, nykyään eri nimellä. Eli siis nimi kiistan vuoksi tämä vaapputehtailija joutunut vaihtamaan nimeä kun maailmalla oli jo Silver Trout...
Eli näiden vaappujen tekijää etsin.. Jos enää tehdään..
http://riemun.huuto.net/auctionimages/a/8d/cd42fdc4dfcf89bb416f4c96cc2c8-orig.jpg
- 123
Green trailista Pieksämäeltä löytyy kyseisiä vaappuja
- th
...joka aikoinaan teki Pieksämäellä noita Silver Trout nimisiä vaappuja, mutta nykyisin tehtailu jatkuu, mutta ei SilverTrout nimellä.
Myyskentelee vaappujaan edelleenkin erilaisissa tapahtumissa.
Ostin noita vaappuja kasan viime syksynä, mutta en ehtinyt kokeilla, jäi seuraaville sulille.
Tässäpä kaverin puhelinnumero 040 4199687.
Ainakin hyväuintisisa olivat, ja aikaisemmatkin mallit kelpasivat niin punalihaiselle kuin kuhille ja hauillekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15415065Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va536116SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754373Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm734148"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593