Tulikohan tehtyä vika ostos? siis Micra 1,2 -93..200000 tonnia mittarissa, Kuinka pitkästi noihin voi kelata ennenkuin on kasetti loppuu? muuten kottero on ihan kiva jä kaupungissa voi parkkeerata suurinpiirtein koloon kuin koloon. Helmoissa näyttää olevan jonkun hitsarin kädenjälki mutta katsastettu kuitenkin ajallaan. mistä ruostuu pahiten ja kannattaako jotain paikkaa erityisesti kyylätä? Yleisimmät viat? Ja kiitos etukäteen asiallisista kommenteista.
Micra -93
Jipponi
3830
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin ei tuohon "vika ostos" voi ottaa kantaa.
Tekninen malli varmaan -92 koska -93 ei ollut
1.2 koneella ja muutenkin korimuoto vaihtui.
Kynnyskotelot ovat mallin ruostuvin kohta.
Muuten ei pahempia heikkouksia.
ruostu pahimmin takapuskurin alta siitä pystypellistä. Se ei ole kuulemma kantava rakenne, mutta kannattaa kyllä massata. Sitten kynnyskoteloiden takapäät, taka- ja etupyöräkotelot. Koko alustakin kannattaa pensselillä massata. Kalliimpaan ruostesuojaukseenhan ei enää kannata mennä.
Vedon loppumisenhan tuntee hiipumisena, vieteri ei lopu yhtäkkiä, jos ei katkea ;=)
Nyt jo hiukan micralla ajaneena voin sanoa että tekniikka on kyllä tosi hyvässä kunnossa mutta peltivaurioita on hiukan noissa mainituissa paikoissa mutta ei mitään hälyyttävää, lujan ja pirteen tuntonen eka nissani.