Muutokset värillä accessiin

Saako accessiin lisättyä värin jonkin tietyn kentän(solun) kodalle jos siinä olevaa tietoa haluaa muutttaa? Näin pystyisi helposti näkemään myöhemminkin mitä kenttää on muutettu!
1252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

menee näin:

Avaa lomake rakennenäkymässä, valitse kenttä jota haluat muuttaa. Hiiren oikealla näppäimellä avautuu tilannevalikko, valitse sieltä "Ehdollinen muotoilu", ja eikun muotoilemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


The Viking kirjoitti:

Saako accessiin lisättyä värin jonkin tietyn kentän(solun) kodalle jos siinä olevaa tietoa haluaa muutttaa? Näin pystyisi helposti näkemään myöhemminkin mitä kenttää on muutettu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu