Millasii miehii Gran Canarialla on? Onko semmosia avoimia eikä mitään ujoja ,ett flirttailee ? Hyvännäkösiä? Pleaseeeee kertokaa kaikki :D
KANARIAN miehet ? ;)
ellen2
132606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
yleensä espanjassa eli pieniä siroja eikä mitään kansikuva poikia. Sitä en tiedä onko ujoja mutta jos meinaat että miehistä olisi jotain hyötyä niin ehkä Italia tai Kreikka olisi parempi.
Ne ovat kamalan machoja! Vaimoistaan ne ovat mustasukkaisia, mutta hyppäävät itse naisissa minkä ehtivät. Kanarialla on ollut kampanja perheväkivaltaa vastaan. Ystävättäreni oli naimisissa kanarialaisen kanssa ja on kertonut siitä kulttuurista. Jos suomityttö haluaa reissullaan paikallista miestä niin varmasti saa kun vähän vinkkaa.
kamalan machoja ja vielä kaiken päälle pieniä, rumia ja karvaisia! Eivätkä osaa flirttailla vaikka kuinka niille räpyttelis silmäripsiään! Turha lähteä merta edemmäs kalaan eli kyllä suomipojat kaljamahoineen ja verkkareineen on herkumpia! Tai sitten ei... ;)
Ihqui, aikuisii lapsii, joiden henkilökohtainen hygienia on niin ja näin. Se pidä mielessä kun päästät räpläämään toosaasi koskaan pesemättömillä käsillään.
joillakin huumori vielä pelaa! Pilkettä silmäkulmaan näissä jutuissa :D
Juuh, huumoria se on huonokin huumori mutta kiva kun joku ymmärtää :D
niin matkusta Turkkiin! On kuule melalla kokoa!
on sulla ihan omakohtaista kokemusta?
Ihquiiiiiiiiiii!
muuten niitä kehuis!!!!!!!!!
maar mullaki mela on vaik oon nainen. Se on nääs tuol soutuvenees airojen lisänä. Kai ne sit Turkissakii harrastaat onkimista ja verkoilkäyntiä, vai?
kylla kanarialta hyvan nakosia miehia loytyy, tietavat arvonsa ja heita kiinnostavat kauniit avoimet ja luonnolliset naiset. Ovat hyvin avoimia eika ollenkaan ujoja, ovat hyvin kohteliaita ja kunniottavia ( jos ei nyt teineista puhuta ). En tieda ikaasi, teinit ovat sitten teineja, hyvin komeita sellaisia.
miehet on todellisia herrasmiehiä! En ole kaunis enkä nuori nainen mutta silti juttuseuraa ja tanssittajaa on aina löytynyt. Koskaan en ole joutunut kanarialaisen ahdistelemaksi tms. eli jos en halua tanssimaan/jatkoille niin selvä kieltäytyminen on riittänyt, kun taas kotimaan urosten kanssa on saanut kuulla olevansa pihtari, huora jne. (loogistako?). Kanarialaisten miesten kanssa olen matkoillani ystävystynyt mutta suomalaiset (varatutkin!) ovat tahtoneet vain *PIIIP*. Kyllä se naisen omasta käyttäytymisestä riippuu kuinka häntä paikalliset miehet kohtelevat ts. jos on helppo niin on helppo. Suomalaiset miehet taas olettavat kaikkien olevan helppoja! Sorry jos yleistän mutta paljon yksin matkustelevana olen joutunut kokemaan yhtä jos toista.