Pitäs tehdä Carina II -90 kytkinremppa.Kumpi kannattaa irroittaa moottori vai laatikko. Kytkin ei irrota kunnolla.Sylinterien kumit vaihdettu ja poljinsylinteri säädetty mahd.pitkälle.Onko tuossa kytkinrempassa jotain kikkoja jotka kannattaa huomioida.Lähinnä laatikon,moottorin irroituksessa.Nokkahihnan vaihtoon löytyi täältä netistä tarkat kuvalliset ohjeet.Entäs kytkinremonttiin.
kytkinremppaa
caaaarin
1
557
Vastaukset
- kakkonen
kaarina kaksi vm89 1,6.Lootan otin pois alakautta.Vaihda sit koko kytkin.Kytkinlevy kannattaa keskittää apuakselin kanssa kunnolla,helpottaa laatikon takaisin laittoa kummasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281836
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140- 491029
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591021- 131970
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v254967Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58809Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77806Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179780