kytkinremppaa

caaaarin

Pitäs tehdä Carina II -90 kytkinremppa.Kumpi kannattaa irroittaa moottori vai laatikko. Kytkin ei irrota kunnolla.Sylinterien kumit vaihdettu ja poljinsylinteri säädetty mahd.pitkälle.Onko tuossa kytkinrempassa jotain kikkoja jotka kannattaa huomioida.Lähinnä laatikon,moottorin irroituksessa.Nokkahihnan vaihtoon löytyi täältä netistä tarkat kuvalliset ohjeet.Entäs kytkinremonttiin.

1

580

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kakkonen

      kaarina kaksi vm89 1,6.Lootan otin pois alakautta.Vaihda sit koko kytkin.Kytkinlevy kannattaa keskittää apuakselin kanssa kunnolla,helpottaa laatikon takaisin laittoa kummasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      78
      1150
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      234
      694
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      52
      614
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      561
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      526
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      488
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      25
      464
    10. 32
      434
    Aihe