Onko kellään kokemusta Sunbeach hotellista. Olemme menossa sinne marraskuussa kahdeksi viikoksi, mukana on 5-vuotias tyttö. Minkälainen hotelli on, entä ympäristö? Kaikki kommentit tervetulleita.
Sunbeach Hotel
marraskuussa
72597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tasokas hotelli rauhallisella paikalla bakaussa.
Hyvät ruuat hotellissa.Hyvät allasalueet lapsellekin.
Kiva rauhallinen paikka ympäristössä paikallista asutusta.Mielestäni lapsen kanssa turvallinen rauhallinen paikka.
Meren rannalla -rannalta ei kannata kävellä oikealle pitemmälle satamaan siellä on näitä pahoja poikia.Ranta hotellin lähellä on ihan turvallinen valosalla.Hotelli oli muistaakseeni 3* mutta vaikutti tasokkaamalta.
Meille ei mitään ikävää sattunut 2 viikon lomalla perusvarovaisuus riittää. Opit pian tuntemaan kylän ihmiset.
Hotelli on vartioitu ja hotellin edessä on opaspalvelu koppi.Paikalliset pitävät lapsista paljon.Kysy vaan mitä haluat tietää.
teille! ihana, rauhallinen hyvätasoinen hotelli.
Voitte matkustaa rauhallisella mielellä! Nauttikaa!
Loistomesta, oltiin siellä 12/2007.
Etsi käsiisi Foday niminen kaveri ranatpyyhealueelta ja palkkaa oppaaksi. Ollaan oltu Gambiassa useasti ja tykätty kovasti..varsinkin Sunbeachista.
Fodaylle riittää 10e päivässä, itse annoin 30e riisisäkin muodossa pelkästään hienosta paikallistuntemuksesta.
Olin lasten kanssa reissussa viimeksi ja hekin diggasivat rantaa ja hotellia.
Huom. Garnierin perusshampoo maksaa 20e lähikaupassa. Ota kylpyhuonekemikaalit kotoa.
Laita meili, niin laitan kuvia hotellista.
Jos viitsit lähettää valokuvia hotellista / alueesta niin osoitteeni on: [email protected]
Hei! Olette valinneet oikeen hyvän hotellin. Sunbeach hotellissa on todella monipuolinen ja hyvä buffee aamiainen ja hotellin alueella on useita aktiviteetteja myös lapsille. Alue on myös turvallinen. Koko hotelli alue on suuri ja hotelli alueen edessä on suoraan ihana hiekkaranta, josta pääsee hyvin uiskentelemaan mereen. Ainoa negatiivinen asia mikä hotellista jäi mieleen oli se, että hotellin uimaaltaiden vesi oli liian viileää minun makuuni, mutta toisaalta Afrikan kuumuudessa teki hyvää myös pulahtaa viilentymään välillä.
Kun menette länsi-Afrikkaan ottakaa aimo annos huumoria ja iloista mieltä mukaan koska paikalliset ihmiset tulevat kovasti lähelle ja haluavat kovin tutustua turisteihin, toisinaan kiusaksi asti mutta kun olette päättäväisiä ja sanotte asiat suoraan ei ongelmia tule. Oman perheeni kanssa olen lomaillut Gambiassa kolmena vuonna ja pidämme maasta kovasti. Paras hotelli näistä reissuista on juuri ollut Sun beach hotelli Cape Pointissa. Cape Point on muutenkn rauhallisempi kuin esimerkiksi Kotu. Tosin se on myös kalliimpi.Ostokset kannattaa tehdä muualta (jos jaksaa tinkiä).
Oikeen hyvää matkaa teille ja jättäkää suomeen suomalainen jäyhyys ja irrotelkaa, nauttikaa länsi-Afrikasta.
Huoneet oli vähän ns. kulahtaneita . Kuvat esitteissä antoi toisen kuvan. Ympäristö oli hieno ja aamiainen mielestäni loistava. Uima-altaissa oli kylmä vesi mutta virkisti, kun saapui hikisenä reissuiltaan. Ei häirinnyt.
Menisin samaan hotelliin toistekkin.
http://picasaweb.google.fi/kilolainen