Interrail

matkakuumetta

Oon kiinnostunut interrailauksesta, joten kaipailisin muiden kokemuksia, mielipiteitä yms.
Paljonko yöpyminen suurinpiirtein maksaa nuorisomajassa??

4

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninni

      Olin kaverin kanssa toukokuussa 2000 reilaamassa kaverini kanssa ja reissu oli mahtava! Reili oli kummallekin ensimmäinen kerta ja mahtava sellainen. Tosi rankkaa se on, kulkea painava rinkka selässä ja kun ei ole tietoa yöpymispaikasta, niin ongelmia riittää...mutta niin antoisaa!! : ) Ihanat muistot jäi!! : ) Eli kaksi ehdotonta vinkkiä: valitse reissukaveri tarkkaan ja tehkää tarkka reittisuunnitelma, jotta voitte varata yöpymispaikat etukäteen.

      Me luultiin (ja luettiin jostain) että toukokuussa pääsee hostelliin liman varausta, mutta se ei onnistunutkaan ihan joka paikassa. Brysselissä kävi huonosti ja muissakin paikoissa mm. Roomassa jouduttiin "pomppimaan" hostellista toiseen, kun ei etukäteen osattu sanoa, kauan viivytään..Kesä-heinä-elokuussa varaus etukäteen on todella ehdoton! Siitä reissukaverista sen verran, että kannattaa lähteä sellaisen kaverin kanssa, jonka tuntee hyvin ja joka ei hermostu ihan pienistä...Mekin nukuttiin kaverini kanssa yksi yö ambulanssin baareilla ja toinen aseman lattialla! No problem! Pientä varovaisuutta mukaan ja reilusti seikkailumieltä ja reissuun!!!! Hauskaa reiliä sulle!

    • mesis/helppimesta
      • matkakuumetta

        Paljon kiitoksia teille, kun olette jaksaneet vastailla!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      195
      13074
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      82
      6275
    3. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      126
      6104
    4. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      5562
    5. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      4472
    6. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      93
      4421
    7. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      4332
    8. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      42
      4251
    9. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      33
      4238
    10. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      48
      3757
    Aihe