olen jo aiemmin kysynyt ja nyt pukkaa jo kiire.. voisko avustajat astua esiin. Parhaat palkitaan. Eli explorer ilmoittaa ettei avaudu, ja mizilla avautuu, mutta ei näy videot.
explorer ei,,,
avaudu...
8355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja mitkä videot ei näy missä mizillassa ??
näppäin käynnistä-valikossa vasem. alhaalla, valitse Explore ( suomeksi resurssienhallinta).
tulosta virhesanoma tänne. Kokeile poistaa Explorer ja jos tarttet sitä vielä, niin asenna uudelleen.
Voithan toki asentaa jonkin paremman nettiselaimen.
Most likely causes:You are not connected to the Internet. The website is encountering problems. There might be a typing error in the address.
What you can try:
Diagnose Connection Problems
More information
Se voi estää Explorerin nettiin menon.
Jos on Vista tai XP, voit mahdollisen softapalomuurin räpätä pois päältä, jolloin Windowsin palomuuri menee päälle.
Jos silloin menee nettiin, helpointa hävittää se softapalomuuri, ja sompailla Windowsin omalla.
ongelmaa.. otin kaikki virus/palomuuri kannerit päältä pois..mutta ei onnnistu. siis explorer ei yhdistä nettiin.. miettii aikansa ja kertoo et ei onnistu. Mozilla taas menee heti. Onko muita selaimia olemassa ?
pitää kertoa mitä nettiyhteyttä käytetään. Työkalut -> asetukset.
Opera.
International-versiossa on suomi.
http://www.opera.com/download/