joko on vai laitetaanko myöhemmin?
Tatu.ointi
28972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
sisiliskoa käsivarteen, kokoa 3x9 cm!
mitäpä semmonen maksaa?
tottunut.
jos tietäisit
on sanalasku
hiljaisissa vesissä isot kalat...
minä olen hiljaa veden äärellä
miksi haluan pienen tatskan?
koska pieni tatska sopii käsivarteeni parhaiten...
alle sata euroa värit nostaa hintaa.
Itselläni tribaali olkapäähän maksoi 65 euroa.
10x7 cm
hyvää päivänjatkoa lady
...muutenkin hyvä aihe!
-motosiskot tuntuvat ottavan aika paljon tatuointeja nykyisin...
-pieni on hyvä, naiselle, itse tykkään, et sisiliskot ovat niin koristeellisen kauniita, että sopivat tatuoinniksi
-taidan ottaa sellaisen sitten kun joulupukki tuo katupaavon, härtsikän kunniaksi!!
hyvää päivänjatkoa myös sinulle!
Mitäs haluat tolla linkillä kertoa.
Mulla on sininen ruusu nilkassa ja tribaali vasemmassa olkavarressa,tosin pieni,mut on kuitenkin...
Eli Mitäs sit?
sehän tässä ajatuksena kun aika monella
motoristilla tatuointi.
hyvää päivänjatkoa jana
Samoin sinulle hyvää päivänjatkoa.
Naiselle ei mielestäni edes sovi mitkään isot tatuoinnit.
Koska tatuiointi on kuin koru ihossa.
Aina kannattaa miettiä sen pysyväisyyttä,tosin saahan ne tänäpäivänä esim laaserilla pois.
Kuitenkin myös me motoristinaiset käytämme esim iltapukua,jossain tilaisuudessa,näin ollen ei mikään iso huomiota herättävä tatska tule kysymykseen.
Ammattini takia jo on tarkkaa mietittävä mihin tatskan ottaa ,onko se aina näkyvillä,vai silloin vaan kun sitä haluaa itse näkyviin tuoda.
Tästä asiasta on monta mielipidettä,tämä on minun omani.
eikä tuu, tatuoikaa otsaanne uusi persereikä! ääliöt!
mihin sulla sattuu noin pahasti?
useamman tatuoinnin ottaneen ihmisen toimia ja sääli lienee oikea sana tuntemuksestani. Tautointi pitää näkyä sijainista riippumatta vaikka 30 asteen pakkasella! Sekä näyttäisi, että itsetunnon taso on kääntäen verrannollinen tatuoinnin kokoon?!?
missäköhän piireissä liikut kun tuollaista kirjoitat?
Tatuoinnin ottaneista tutuista ei kenelläkään ole tarvetta poseerata niillä...monet tatskoista ovat sitäpaitsi paikoissa, joiden julkinen esittely vaikuttaisi hölmöltä.
sitten tekee taideteoksella, joka on piilossa? Peilailee keskenään veskissä? Kyllä on sairasta hommaa..
mikä se hyvä on.Esillä vai ei.
Jos sä olisit koira, joutuisit puremaan häntääs.
ensin vastaisit kysymykseen miksi tatuoit ellet esitelläksesi muille? Profiiliisi sopien sulla on taatusti iso koira pönkittämässä itsetuntoasi tatuointien lisäksi.
pelkän kirjoituksen perusteella.Siinä tekee itsensä vain tyhmäksi.
Et sais töitä profiloijana.
Minulla kun ei satu olemaan koiraa, eikä tatuointia.Minun itsetuntoni, kun ei tarvitse pönkitystä ;)
Se ei silti tarkoita, ettenkö sellaisia muilla ihmisillä ihailisi.
Sulle sanoisin, että elä ja anna toistenkin ihmisten elää.
siten kun arvaat, olet jo kokenut jotain tässä elämässä...
mukavaa kasvuaikaa!!!
myönnän että saatan olla tyhmä, kun en ihon töhertämisen autuutta ymmärrä. Vaikka et vastannutkaan kysymykseeni on loppu lausahduksesi hyvä, iso käsi sille. En kuitenkaan malta olla jatkamatta kyselyä ;)
Lainattu: "Se ei silti tarkoita, ettenkö sellaisia muilla ihmisillä ihailisi." Kysymys, miten voi ihailla sellaista jota ei näe tai ylipäätään tietää siitä?
pysty mietimään, hämmästelemään kylläkin. Olen jo sen verran iäkäs etten kasva enää, korkeintaan leveyttä...
ymmärrä, niin kuinka minä sen sulle voisin selittää?
vaikka kiertoilmaisuin, kun suoraa selitystä ei löydy.
sullamielipitees ja mulla omani.
on tainnut jäädä turhan paljon kokematta
annan vinkin, ihmisilä on kahdenkeskisiä tilanteita joissa voi tutkia muutakin kuin karttakirjaa
jäänyt paljon kokemattakin mutta niinhän meillä kaikilla, kun ei aika riitä kaikkeen.
Toisen ihmisen ihon koristeluissa tutkiminen on saatettu loppuun yhdellä tai enintään muutamalla kerralla (Karttakirjassa on tutkimista vuosiksi, eikä ylärajaa ole). Tuskin esmes alavatsassa ollut tribaali tms. on enää tutkimisen arvoinenkaan parinkymmenen vuoden päästä, vaan lahinnä häpeillen peiteltävä tuhru?!
yritin vaan avartaa mieltäni sekä tiedon janoani ko. asiaan liittyen. Ehkä olen peruskonservatiivi ja ajattelen asioita liian pitkällä aikajänteellä. Toisaalta tatuointi on aika lopullinen valinta.. Ehkäpä ihmiset jotka otttavat tatuoinnin hakevatkin staattisuutta tähän ympäristön lähes kaottiseen dynamiikkaan?!
asioista voi olla toistamieltä
liian rankasti ei saa lyödä lyttyyn
koska asiat kiistelee kahdesta eri näkökulmasta
jollekkin tatuointi voi olla muisto
henkilöstä ,tapahtumasta yms.
tatuoinnin ottajan täytyy harkita itse
hetken innostus saattaa johtaa pettymykseen?
oli hyvä mutta aloitus hyökkäävä.
Tatuointi on asia, jota ihmiskunta on harrastanut ennen kuin puhumista, siispä se on perinteisin tapa koristella itseään.
Miehillä siihen on liittynyt riittejä miehisyydestä ja naisilla naimisiin menosta ja sitoutumisesta toiseen ihmiseen.Toisille se on merkki sukukunnasta tai heimosta.
Siksi tatuointi on ihmiselle jopa luonnollista.
Kuviot jokainen valitsee mieleisekseen, kukin oman luonteensa mukaan.
Tatuointi voi olla joko juttu, joka näkyy ja kuuluu.
Se voi olla merkki sitoutumisesta johonkin asiaa, esim Hell's Angelseilla näet tatuointeja, jotka kertovat ilman epäilystä, mihin heidän lojaalisuutensa liittyy.
Toiset ihmiset ottavat tatuoinnin, jonka he eivät halua näkyvän, se voi silti olla ihan yhtä vakava merkki sitoutumisesta johonkin.
Ja sitten on ihmisiä, jotka haluavat kertoa elämäntarinanasa ihollaan.
Miksi iholle piirretty taide olisi huonompaa kuin se joka näkyy tauluina seinillä?
Miksei ihminen voi kantaa taidetta mukanaan.
Miksei ihminen voi ihollaan kertoa omasta maailmastaan?
Sinä pidät niitä rumina, minä pidän niitä ilmentymänä ihmisen sisimmästä.
Joku muu viestittää vaatteillaan tai hiustyylisllään.
Ostamalla Rolexin tai Mersun, toinen sillä mitä mukanaan kantaa.
-Nicerider evk-