Miten noidaksi?

Luutaakka

Niin miten voi tulla noidaksi? ohjeissa lukee että pitäisi tutustua noitaan, mutta olen pelannut jo monta tuntia,enkä ole sellaiseen mielestäni törmännyt. Miten ne eroaa tavan simeistä?

6

2459

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä se siitä

      Itse vahtasin silmä kovana noitia. Kävin ahkerasti kaupungilla, mutta aluksi tuntui olevan kiven takana. Sitten laitoin hahmot treffeille puistoon ilta-aikaan ja paikalle ilmestyi jopa kaksi pahaa noitaa!

      Heidän kanssa pitää tulla tutuksi ennenkuin opettavat taikuutta.

    • Iso-Heidi

      Ne eroavat tavan simeistä siten, että niiden ympärillä on sellainen vähän sädekehän tapainen juttu, ovat pukeutuneet noidan asuihin.

      Itse olen omat noitani löytänyt lisäosan mukana tullesta naapurustosta ihan vain vierailemalla paikallisessa kirjastossa :)

    • valmisperheellä

      siellä uudessa naapurustossa. Siel sillä yhellä oli kaverinaan semmonen vihree noita. (ihon väri vihree) Soitin hänet kylään. tämä saapui luudalla. hänellä oli semmmonen musta noitahattu ja musta noitapuku. ilmeisesti pitää olla pitemmän aikaa noidan kaveri jotta tämä opettaa sinua noidaksi. eli se oli paha noita. hyvällä noidalla on hieman vaaleampi asu. toivottavasti autto. :--)

    • Anonyymi

      Miten voin lentää luudalla?

      • Anonyymi

        "Miten voin lentää luudalla?"

        Hanki luuta ja kokeile. Sitten tiedät kuinka se sulta käy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Miten voin lentää luudalla?"

        Hanki luuta ja kokeile. Sitten tiedät kuinka se sulta käy.

        Mutta mistä saa luudan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      121
      1189
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      36
      929
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      58
      880
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      777
    5. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      40
      731
    6. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      80
      726
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      16
      671
    8. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      5
      644
    9. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      23
      610
    10. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      17
      603
    Aihe