Minulla on ConvertXtoDVD ohjelma, millä muunnan .avi tiedostot sellaiseen formaattiin, että voin katsella elokuvia normi DVD:llä. Koko muuntamis ja polttoprosessi onnistuu muitta mutkitta mutta lähes kaikissa valmiissa DVD:ssä ensimmäisen 5-10 min jälkeen alkaa kuva pätkimään ja muodostuu rankasti "mosaiikki" kuvaa.... missä vika? Polttavassa asemassa? Ennen vikaa ei ollut, vaan on nyt viime aikoina ilmestynyt. Koneeseeni ei ole vaihdettu mitään komponentteja tms.
ConvertXtoDVD
2
458
Vastaukset
- jo.
kokeillut katsoa jollain pleierillä kääntämäsi videot enne polttoa- Luulisin, että jos käänös toimii normaalisti vika on polttavassa asemassa.
joo kokeilin katsoa mediaplayerillä ja näkyi moitteettomasti. Ostin jo uuden polttavan aseman ja vika loppui... kiitos kovasti vinkistä! Asia kunnossa. Hyvää syksyä kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128966Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37887Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47829Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50731Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143724- 54721
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32713Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665