eli olis 22lr pistooli hakuses..ulkonäkö samaa luokkaa kuin CZ 75 tai Glock 17 esim!!mutta tarviis saada äänenvaimennin kiinni..ei tahdo sopivaa löytyä ku pitäs olla metallinen eikä esim. sig sauer mosquito joka on vinyyli runkonen!!
pistooli haussa?
8
834
Vastaukset
- kävellä
lähimpää ase liikkeeseen missä on monta edustusta juttelemaan pitäjälle ihan varmasti etsii sellaisen aseen kuin haluat ja tietää varmasti tuplasti enemmän aseista kuin täällä foorumilla.. ulko näkö on noissa aseissa ok mutta ihan paskoja tarkuudessa osta browning buck mark pitemmällä ja leveämmällä piipulla on aika hieno ja tarkka eikä maksa hirveesti!
- Hedvigt Herzegovina
Onnii valamiina vaemenikierteet ja suat vaementime, punapistee tae kiikarinnii. Muovia tietennee, mutta turhoo ronkloot. Kyllähä se kuminnii kestää mokomat .22LR-napsaakset.
- Pekka Auvinen
Jos haluat .22 pistoolin joka on cz 75 näköinen osta silloin cz 75 kadet. Äänenvaimentimen siihen kiinnittää aseseppä.
- Hedvig Hetzegovina
sotkeevu aena CZ:n surkeutee. Ee pelloo takkuutkaa. On kuule semmone muahantuojaruoja.
Waltherii ee tarvita mittää aseseppee vua ite ruuvvoot iänenvaementajan, punapisteen tahi kiikarinnii paekoellee. Ostoo rummaata koko paketti. Tulloo mukavasti laakussa koko satsi. - Jukka-Pekka Kukka
Hedvig Hetzegovina kirjoitti:
sotkeevu aena CZ:n surkeutee. Ee pelloo takkuutkaa. On kuule semmone muahantuojaruoja.
Waltherii ee tarvita mittää aseseppee vua ite ruuvvoot iänenvaementajan, punapisteen tahi kiikarinnii paekoellee. Ostoo rummaata koko paketti. Tulloo mukavasti laakussa koko satsi.Ääni waltherille. Tässä kuva pari tuhatta ammutusta ja ei uudesta eroa. http://img483.imageshack.us/img483/5671/dsc01084oc6.jpg
- tuttu näky
Jukka-Pekka Kukka kirjoitti:
Ääni waltherille. Tässä kuva pari tuhatta ammutusta ja ei uudesta eroa. http://img483.imageshack.us/img483/5671/dsc01084oc6.jpg
Tuollainen Walther on liiankin tuttu näky. Noita olen useita nähnyt ampumaradalla tuossa kunnossa. En ikimaailmassa sekoaisi tuollaiseen.
Ketjun aloittajalle: Aseen ulkonäkö on ehkä huonoin hankintakriteeri...kuten Walther ja esim. Sig Sauer Mosquito todistavat.
Ase ei ole näyttelyesine vaan sillä ammutaan. Lopun aikaa se on lukitussa tilassa piilossa. Näin ainakin tulisi olla. Siksi ne ampumaominaisuudet ovat kaikkein tärkeimmät. Ei Ruger MkII suotta ole maailman suosituin pienoispistooli vaikka onkin ruma kuin mikä. - Juhan-i
tuttu näky kirjoitti:
Tuollainen Walther on liiankin tuttu näky. Noita olen useita nähnyt ampumaradalla tuossa kunnossa. En ikimaailmassa sekoaisi tuollaiseen.
Ketjun aloittajalle: Aseen ulkonäkö on ehkä huonoin hankintakriteeri...kuten Walther ja esim. Sig Sauer Mosquito todistavat.
Ase ei ole näyttelyesine vaan sillä ammutaan. Lopun aikaa se on lukitussa tilassa piilossa. Näin ainakin tulisi olla. Siksi ne ampumaominaisuudet ovat kaikkein tärkeimmät. Ei Ruger MkII suotta ole maailman suosituin pienoispistooli vaikka onkin ruma kuin mikä....Ostetaan se tietty Beretta, ja käytetään vielä liipasimen puolesta sepällä. Sitten on komea pyssy jolla vielä osuukin. Ja itseasiassa osuu paremmin kuin monella muulla.
- tuttu näky
Juhan-i kirjoitti:
...Ostetaan se tietty Beretta, ja käytetään vielä liipasimen puolesta sepällä. Sitten on komea pyssy jolla vielä osuukin. Ja itseasiassa osuu paremmin kuin monella muulla.
Beretta 87 target sulla ilmeisesti mielessä? Se on tosiaankin huippuase, mutta kalliinpuoleinen, joten ihan kaikilla suomi24-kyselijöillä ei ole varaa siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31327093
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482314- 2021661
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561586Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien391554- 341331
- 1221028
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex96910Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81840