eli olis 22lr pistooli hakuses..ulkonäkö samaa luokkaa kuin CZ 75 tai Glock 17 esim!!mutta tarviis saada äänenvaimennin kiinni..ei tahdo sopivaa löytyä ku pitäs olla metallinen eikä esim. sig sauer mosquito joka on vinyyli runkonen!!
Vastaukset 8
- kävellä
lähimpää ase liikkeeseen missä on monta edustusta juttelemaan pitäjälle ihan varmasti etsii sellaisen aseen kuin haluat ja tietää varmasti tuplasti enemmän aseista kuin täällä foorumilla.. ulko näkö on noissa aseissa ok mutta ihan paskoja tarkuudessa osta browning buck mark pitemmällä ja leveämmällä piipulla on aika hieno ja tarkka eikä maksa hirveesti!
- Hedvigt Herzegovina
Onnii valamiina vaemenikierteet ja suat vaementime, punapistee tae kiikarinnii. Muovia tietennee, mutta turhoo ronkloot. Kyllähä se kuminnii kestää mokomat .22LR-napsaakset.
- Pekka Auvinen
Jos haluat .22 pistoolin joka on cz 75 näköinen osta silloin cz 75 kadet. Äänenvaimentimen siihen kiinnittää aseseppä.
- Hedvig Hetzegovina
sotkeevu aena CZ:n surkeutee. Ee pelloo takkuutkaa. On kuule semmone muahantuojaruoja.
Waltherii ee tarvita mittää aseseppee vua ite ruuvvoot iänenvaementajan, punapisteen tahi kiikarinnii paekoellee. Ostoo rummaata koko paketti. Tulloo mukavasti laakussa koko satsi. - Jukka-Pekka Kukka
Hedvig Hetzegovina kirjoitti:
sotkeevu aena CZ:n surkeutee. Ee pelloo takkuutkaa. On kuule semmone muahantuojaruoja.
Waltherii ee tarvita mittää aseseppee vua ite ruuvvoot iänenvaementajan, punapisteen tahi kiikarinnii paekoellee. Ostoo rummaata koko paketti. Tulloo mukavasti laakussa koko satsi.Ääni waltherille. Tässä kuva pari tuhatta ammutusta ja ei uudesta eroa. http://img483.imageshack.us/img483/5671/dsc01084oc6.jpg
- tuttu näky
Jukka-Pekka Kukka kirjoitti:
Ääni waltherille. Tässä kuva pari tuhatta ammutusta ja ei uudesta eroa. http://img483.imageshack.us/img483/5671/dsc01084oc6.jpg
Tuollainen Walther on liiankin tuttu näky. Noita olen useita nähnyt ampumaradalla tuossa kunnossa. En ikimaailmassa sekoaisi tuollaiseen.
Ketjun aloittajalle: Aseen ulkonäkö on ehkä huonoin hankintakriteeri...kuten Walther ja esim. Sig Sauer Mosquito todistavat.
Ase ei ole näyttelyesine vaan sillä ammutaan. Lopun aikaa se on lukitussa tilassa piilossa. Näin ainakin tulisi olla. Siksi ne ampumaominaisuudet ovat kaikkein tärkeimmät. Ei Ruger MkII suotta ole maailman suosituin pienoispistooli vaikka onkin ruma kuin mikä. - Juhan-i
tuttu näky kirjoitti:
Tuollainen Walther on liiankin tuttu näky. Noita olen useita nähnyt ampumaradalla tuossa kunnossa. En ikimaailmassa sekoaisi tuollaiseen.
Ketjun aloittajalle: Aseen ulkonäkö on ehkä huonoin hankintakriteeri...kuten Walther ja esim. Sig Sauer Mosquito todistavat.
Ase ei ole näyttelyesine vaan sillä ammutaan. Lopun aikaa se on lukitussa tilassa piilossa. Näin ainakin tulisi olla. Siksi ne ampumaominaisuudet ovat kaikkein tärkeimmät. Ei Ruger MkII suotta ole maailman suosituin pienoispistooli vaikka onkin ruma kuin mikä....Ostetaan se tietty Beretta, ja käytetään vielä liipasimen puolesta sepällä. Sitten on komea pyssy jolla vielä osuukin. Ja itseasiassa osuu paremmin kuin monella muulla.
- tuttu näky
Juhan-i kirjoitti:
...Ostetaan se tietty Beretta, ja käytetään vielä liipasimen puolesta sepällä. Sitten on komea pyssy jolla vielä osuukin. Ja itseasiassa osuu paremmin kuin monella muulla.
Beretta 87 target sulla ilmeisesti mielessä? Se on tosiaankin huippuase, mutta kalliinpuoleinen, joten ihan kaikilla suomi24-kyselijöillä ei ole varaa siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3811467- 65971
- 116915
- 91913
- 70886
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50619En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56614Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112595