Eli nyt tein tuon moneybookerstilin, mutta miten nyt saan siirrettyä osuuspankista tilisiirtona tuonne moneybookersiin rahaa. Täytyykö minun täytää jonnekkin pankin tiedot yms? Vai mitä minun pitäisi ensin tehdä, että rahansiirto op:lta moneybookersiin onnistuisi?
Miten
4
786
Vastaukset
- Visa electronilla
Helpompaa kun talletat Visa Electron tai Visa kortilla. Saat rahat heti mb-tilille :)
- on.
täytyykö se laittaa tuolta bank account kohdasta, vai mistä? Olisin erittäin kiitollinen vastauksista. Sillä varmasti monella moneybookers käytössä, ja tietää miten homma hoituu.
- Pokeri81
kestää muutaman päivän ja saat sen kohdasta UPLOAD FUNDS->Bank Transfer-> ja sitten summa minkä haluat tallettaa ja ok. niin aukeaa ikkuna jossa on tilitiedot. Sitten teet verkkopankissasi normaalin tilisiirron. rahat eivät siis näy samantien moneybookersissa, mutta ehkä viikon kuluttua pitäisi näkyä. muista lukea myös tuo important alue, jotta laitat viestin oikein.
- vastauksesta
Pokeri81 kirjoitti:
kestää muutaman päivän ja saat sen kohdasta UPLOAD FUNDS->Bank Transfer-> ja sitten summa minkä haluat tallettaa ja ok. niin aukeaa ikkuna jossa on tilitiedot. Sitten teet verkkopankissasi normaalin tilisiirron. rahat eivät siis näy samantien moneybookersissa, mutta ehkä viikon kuluttua pitäisi näkyä. muista lukea myös tuo important alue, jotta laitat viestin oikein.
Mutta eikö ennen tilisiirtoa pidä kuitenkin täyttää joitain tietoja omasta pankista tuonne moneybookerssiin, näin ainakin luulisin? Niin, että minne nämä pankin tiedot sitten täytetään tuolla mb:ssä? Account statuksesta --> Bank account ja sieltä, vai mistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370