Pankille velkaa?

Maksan puolet asuntovelastasi, kun luovutat asuntosi minulle nyt. Reilu peli. Muutaman kuukauden päästä et saa luukustasi enää näin hyvää tarjousta.
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tälle henkilölle.

Minä en maksa mitään. Minulle pitää maksaa, että otan purkukuntoisen neukkulääväyhtiösi jyvittämän 100 000 euron yhtiövelan harteilleni, moisella summalla rakentaa talon matalasuhdanteessa mukavasti.

T. tulppaanimania

Äänestä
  • helppo-heikkejä. Sääli, ettei nyt ole kyse mistään torilla myytävistä tomaateista, vaan asunnoista, joten jorinanne kaikuvat kuuroille korville.

    Esitän sen sijaan vastatarjouksen: osta nyt nykyisellä hintatasolla, vuoden päästä on taas paljon kalliimpaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipä hätää kirjoitti:

Maksan puolet asuntovelastasi, kun luovutat asuntosi minulle nyt. Reilu peli. Muutaman kuukauden päästä et saa luukustasi enää näin hyvää tarjousta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu