Mitä mahtaa olla olla C-asemalla osoitteessa
document and settings/local settings/temp olevat tmp-loppuiset tiedostot? En saa niitä auki, mutta tilaa vievät kuitenkin...Uskallanko poistaa?
document and settings/local settings/temp olevat tmp-loppuiset tiedostot? En saa niitä auki, mutta tilaa vievät kuitenkin...Uskallanko poistaa?
Vastaukset 8
Vanhimmat
voi poistaa ne
http://www.download.fi/tyopoytaohjelmat/haittaohjelmien_poisto/ccleaner.cfm
Sillä saat poistettua paljon muutakin turhaa!
Sit, jos sul on Windows-kansiossa niitä kansioita, joiden nimessä on Nt$-alku ja kirjaimet sinisiä, niin nekin voi poistaa tai siirtää d-asemalle.
Kun ei vaan ota sitä Yahoota nokkansa eteen.
Minä poistin joskus noista vanhimpia ja katsoppa kun koneesta meni jotain sekasin kun seuraavan kerran palautin käyttöjärjestelmää. Palautuspiste oli varmasti uudempi kuin vanhin §Nt.. Oletan, että noissa on palautuksessa tarvittavaa tietoa, mutta saattoihan häiriön auheuttaa jokin muukin. Hyvä jos sais luotettavan kommentin.
Ne ovat winukan omia pävityksiä.
Vaan päivitysten poistotyökaluja.
Ne kun poistaa, niin päivitykset ovatkin sitten koneessa kiinni, kuin ...ka Junttilan tuvan seinässä.
eipä tuu mulla mieleen viime vuosilta muuta ku se yks tämän kesän windows xp-päivitys joka aiheutti ongelmia uudemmille Zonealarm-palomuuriversioille. ja siinäkään ei tarvinnu ihan pakosta uninstalloida päivitystä.
Skleroosi kai vaivaa, kun yksityiskohtia en muista, mutta aiemmin olin poistanut kaikki nuo päivitysten poistotyökalut, ja halusin Windows Media Playerin viallisena poistaa, jotta se olisi palautunut vanhempaan versioonsa, mutta ei onnistunutkaan, kun niitä Uninstalleja ei ollut.
Lisäksi niiden poisto sekoittaa järjestelmän palautuksen.
En suosittele niitä poistamaan missään nimessä, kun niiden puuttumiseen törmää kuitenkin.