Kamera rikki

Anttilasta ostettuun kameraan tuli vika. Nappulat ei toimi kunnolla ja ottaa kuvia itekseen...takuu voimassa. Voiko vaihtaa toiseen merkkiin (vaikka halvempaan) vai antaako ne uuden samanlaisen...?
4224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis 14 pv palautus-ja vaihto-oikeus mennyt umpeen. mutta tää on viallinen...

Äänestä
  • Kauppias päättää meneekö takuukorjaukseen vai saatko uuden samanlaisen tilalle.

    Äänestä

  • päättää kirjoitti:

    Kauppias päättää meneekö takuukorjaukseen vai saatko uuden samanlaisen tilalle.

    OLipa kuitenkin yllätys että elejtroniikka sekoaa noin,,,taitaa olla siirtyminen filmikameroihin edessä. No, harjoittelukameraksi tämän hankinkin.

    Äänestä

  • paskan tilalle kirjoitti:

    OLipa kuitenkin yllätys että elejtroniikka sekoaa noin,,,taitaa olla siirtyminen filmikameroihin edessä. No, harjoittelukameraksi tämän hankinkin.

    Vesi ja sähkölaitteet ei sovi yhteen. Tätäkin kesää jälkeenpäin miettiessä voi vain ihmetellä miten on kamera vielä ehjä, vaikka ei ole sääsuojausta. Voipi olla vaan niin että kosteus on mennyt sisään ja vuoden parin päästä rupeaa olemaan kontaktiongelmia... :/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


samako pitää ottaa kirjoitti:

Anttilasta ostettuun kameraan tuli vika. Nappulat ei toimi kunnolla ja ottaa kuvia itekseen...takuu voimassa. Voiko vaihtaa toiseen merkkiin (vaikka halvempaan) vai antaako ne uuden samanlaisen...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu