xp:llä poltto

Mikähän kun xp:n oma poltto-ohjelma ei tunnista CD-R levyä CD-RW:n kyllä. Nerolla poltto onnistuu.
Voiko nerolla polttaa useamman tiedoston CD-R levylle kun nyt se "täyttää" levyn vaikka tieto olisi vaan 2MB , xp:n omalla CD-R levyllekin sai lisätä tietoa entisten jatkoksi .
3289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Valitse nerossa multisession, etkä päätä levyä polton lopussa (finalize).

Äänestä
  • Mistä tuo levyn päättäminen asetus on ? Kiitti.

    Äänestä

  • kieku kirjoitti:

    Mistä tuo levyn päättäminen asetus on ? Kiitti.

    Ei ole nyt tässä neroa nenän edessä, mutta muistelisin, että se löytyy, kun klikkaa alareunaan tulevat lisätiedot esille juuri ennen polton aloittamista olevassa ruudussa. Painaa siis sitä alareunan 'lisää'-painiketta. Levyn viimeistelyä varten on rasti ruutuun -valinta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepa kirjoitti:

Mikähän kun xp:n oma poltto-ohjelma ei tunnista CD-R levyä CD-RW:n kyllä. Nerolla poltto onnistuu.
Voiko nerolla polttaa useamman tiedoston CD-R levylle kun nyt se "täyttää" levyn vaikka tieto olisi vaan 2MB , xp:n omalla CD-R levyllekin sai lisätä tietoa entisten jatkoksi .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu