Kokemuksia mokkulasta

Mitä kokemuksia muilla on ns. mokkulasta internet-yhteyksissä?

Täällä Vuoksenniskalla ei tunnu toimivan. Nopeus noin 3-6 kt/s eikä se 1 giga mitä mainostetaan!

Sanoi joku viisas, että Imatran kaltaiseen käpykylään ei 3. sukupolven gsm-verkkoa tule koskaan, ja mokkula vaatisi sen toimiakseen kunnolla.
3688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ton mokkulan pyllyyn aina yöksi!

Äänestä

Ei jaksa odottaa sivun lataamista. Ehtii käydä paskalla, kusella, kahvilla ja tupakallakin ennen
ku sivu on auennut ja asun kuitenkin 3G alueen SISÄpuolella. Oon soittanu varmaan 5 kertaa Dna:lle, mut mitä se tointaa... Oon 2 vuotta kiinni paskassa, niin ku aikanaan olin kytkypuhelimissakin. Kolme ostettiin samaan aikaan ja 1 ainut toimi. 2 muuta seiso hyllyssä tai oli huoltoreissulla.

No, tyhmyydestä sakotetaan. Oma moka.

Äänestä
  • Olen antanut kertoa itselleni samaa.

    Mainostettu mokkula on lyöy riemulla kiinni koneeseen. Kiva pieni kapistus!

    Siihen se riemu loppuikin.

    Yhteyden luomiset ja sivustojen latautumiset kestävät ja kestävät. On palattu siihen yli 10 v takaiseen aikaan, jolloin puhelinmodeemi soitteli kurluttaen ja tapahtumia odotellessa ehti vaikka kahvit juoda tai lenkillä käydä.

    Äkkipäätä ajatellen vanha kunnon ADSL hakkaa mokkulan 6-0.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täh?mitä? kirjoitti:

Mitä kokemuksia muilla on ns. mokkulasta internet-yhteyksissä?

Täällä Vuoksenniskalla ei tunnu toimivan. Nopeus noin 3-6 kt/s eikä se 1 giga mitä mainostetaan!

Sanoi joku viisas, että Imatran kaltaiseen käpykylään ei 3. sukupolven gsm-verkkoa tule koskaan, ja mokkula vaatisi sen toimiakseen kunnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu