kertokaa

brunetti28

paras keikka missä olette ikinä ollut ja miksi ja nyt saa kehua oikein kunnolla

8

743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset ovat

      ainakin Oulusta. Jari on ollut äärimmäisen hauska ja ihan vallaton Oulussa. Viime kesänä Toppilan Möljällä konsertti venyi ja venyi kun konsertti meni ihan näyttelemisen puolelle. Pitikin olla hauskaa :-D Myös tänä kesänä Möljällä konsertti oli parhaimpia. Konsertit ovat silti olleet myös ajoittain erittäin herkkiä, varsinkin tänä kesänä. Tunteita konsertissa on siis koettu laidasta laitaan. Varmaan ulkoilmalava ja pimenevä kesäilta sekä täysi katsomo (noin 3000 ihmistä) tekevät myös omanlaatuisen tunnelmansa. Näistä konserteista Jarille lämmin kiitos!

    • -98 ja -99

      Jarin ehdottomasti parhaat keikat!Mutta ei kuitenkaan voi sanoa ja nimetä yhtään ylitse muiden keikkaa,sillä jokaisessa tapahtumassa omat upeat nautinnolliset hetket.Myös kuluneena suvena upea lavakeikka (:
      Yhdeltäkään keikalta ei ole tarvinnut lähteä ns. "turparullalla" päinvastoin askeleet ovat kevyet ja mieli iloinen!
      Töiden puolesta valitettavasti enää ehdi juurikaan keikoille,oma työ kun on keikkaluonteista.Mutta ehkäpä sitten eläkkeellä mut sinnekin on turkasen pitkä aika (:

    • Aleksandra

      Paras Jarin keikka, jolla olen ollut, oli Määränpää tuntematon -kiertueen avauskeikka Vantaan Martinuksessa syksyllä 2003. Se tunnelma oli ihan käsittämättömän hieno, yleisö oli ihan mykistynyttä keikan jälkeen.

    • kaikkii mahtavia

      mutta sanoo aina Järvenpäässä että ollaan paras yleisö!

      • sinua....

        ...Niinhän se sanoo joka paikassa.


      • kukaan...
        sinua.... kirjoitti:

        ...Niinhän se sanoo joka paikassa.

        oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

        Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!


      • finlandiatytsä
        kukaan... kirjoitti:

        oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

        Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!

        sanoo aina, että olette paras yleisö..siinä unohtuu se, että osa lyyleistä kiertää kaikki mahdolliset salit...


    • loistava artisti

      jari on joka keikalla loistava

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      194
      3791
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2066
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      77
      1996
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      48
      1916
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      80
      1865
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      62
      1603
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1056
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      276
      956
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      67
      884
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      826
    Aihe