kertokaa

brunetti28

paras keikka missä olette ikinä ollut ja miksi ja nyt saa kehua oikein kunnolla

8

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset ovat

      ainakin Oulusta. Jari on ollut äärimmäisen hauska ja ihan vallaton Oulussa. Viime kesänä Toppilan Möljällä konsertti venyi ja venyi kun konsertti meni ihan näyttelemisen puolelle. Pitikin olla hauskaa :-D Myös tänä kesänä Möljällä konsertti oli parhaimpia. Konsertit ovat silti olleet myös ajoittain erittäin herkkiä, varsinkin tänä kesänä. Tunteita konsertissa on siis koettu laidasta laitaan. Varmaan ulkoilmalava ja pimenevä kesäilta sekä täysi katsomo (noin 3000 ihmistä) tekevät myös omanlaatuisen tunnelmansa. Näistä konserteista Jarille lämmin kiitos!

    • -98 ja -99

      Jarin ehdottomasti parhaat keikat!Mutta ei kuitenkaan voi sanoa ja nimetä yhtään ylitse muiden keikkaa,sillä jokaisessa tapahtumassa omat upeat nautinnolliset hetket.Myös kuluneena suvena upea lavakeikka (:
      Yhdeltäkään keikalta ei ole tarvinnut lähteä ns. "turparullalla" päinvastoin askeleet ovat kevyet ja mieli iloinen!
      Töiden puolesta valitettavasti enää ehdi juurikaan keikoille,oma työ kun on keikkaluonteista.Mutta ehkäpä sitten eläkkeellä mut sinnekin on turkasen pitkä aika (:

    • Aleksandra

      Paras Jarin keikka, jolla olen ollut, oli Määränpää tuntematon -kiertueen avauskeikka Vantaan Martinuksessa syksyllä 2003. Se tunnelma oli ihan käsittämättömän hieno, yleisö oli ihan mykistynyttä keikan jälkeen.

    • kaikkii mahtavia

      mutta sanoo aina Järvenpäässä että ollaan paras yleisö!

      • sinua....

        ...Niinhän se sanoo joka paikassa.


      • kukaan...
        sinua.... kirjoitti:

        ...Niinhän se sanoo joka paikassa.

        oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

        Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!


      • finlandiatytsä
        kukaan... kirjoitti:

        oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

        Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!

        sanoo aina, että olette paras yleisö..siinä unohtuu se, että osa lyyleistä kiertää kaikki mahdolliset salit...


    • loistava artisti

      jari on joka keikalla loistava

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      280
      3468
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1923
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      30
      1561
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1451
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      138
      1093
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1034
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      68
      1018
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      90
      885
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      198
      745
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      727
    Aihe