kertokaa

paras keikka missä olette ikinä ollut ja miksi ja nyt saa kehua oikein kunnolla
8792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ainakin Oulusta. Jari on ollut äärimmäisen hauska ja ihan vallaton Oulussa. Viime kesänä Toppilan Möljällä konsertti venyi ja venyi kun konsertti meni ihan näyttelemisen puolelle. Pitikin olla hauskaa :-D Myös tänä kesänä Möljällä konsertti oli parhaimpia. Konsertit ovat silti olleet myös ajoittain erittäin herkkiä, varsinkin tänä kesänä. Tunteita konsertissa on siis koettu laidasta laitaan. Varmaan ulkoilmalava ja pimenevä kesäilta sekä täysi katsomo (noin 3000 ihmistä) tekevät myös omanlaatuisen tunnelmansa. Näistä konserteista Jarille lämmin kiitos!

Äänestä

Jarin ehdottomasti parhaat keikat!Mutta ei kuitenkaan voi sanoa ja nimetä yhtään ylitse muiden keikkaa,sillä jokaisessa tapahtumassa omat upeat nautinnolliset hetket.Myös kuluneena suvena upea lavakeikka (:
Yhdeltäkään keikalta ei ole tarvinnut lähteä ns. "turparullalla" päinvastoin askeleet ovat kevyet ja mieli iloinen!
Töiden puolesta valitettavasti enää ehdi juurikaan keikoille,oma työ kun on keikkaluonteista.Mutta ehkäpä sitten eläkkeellä mut sinnekin on turkasen pitkä aika (:

Äänestä

Paras Jarin keikka, jolla olen ollut, oli Määränpää tuntematon -kiertueen avauskeikka Vantaan Martinuksessa syksyllä 2003. Se tunnelma oli ihan käsittämättömän hieno, yleisö oli ihan mykistynyttä keikan jälkeen.

Äänestä

mutta sanoo aina Järvenpäässä että ollaan paras yleisö!

Äänestä
  • ...Niinhän se sanoo joka paikassa.

    Äänestä

  • sinua.... kirjoitti:

    ...Niinhän se sanoo joka paikassa.

    oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

    Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!

    Äänestä

  • kukaan... kirjoitti:

    oikeesti kuvittele että Jarille joku paikkakunta "faneineen" olisi erityisen tärkeä ja ylitse muiden....

    Kesän aikana ympäri Suomea Jarin keikoilla kiertäneellä, sanoi: "te ootte hienoin yleisö" paikkakuntaan katsomatta. Se on todella kohteliasta...Kiitos!

    sanoo aina, että olette paras yleisö..siinä unohtuu se, että osa lyyleistä kiertää kaikki mahdolliset salit...

    Äänestä

jari on joka keikalla loistava

Äänestä

Kommentoi aloitusta


brunetti28 kirjoitti:

paras keikka missä olette ikinä ollut ja miksi ja nyt saa kehua oikein kunnolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu