Missähän on vika kun 92 vm. golffi puskee putkesta savua aika pirusti...jopa lämpimällä koneella. Ehotuksina on jo tullu kannen tiivisteen ja venttiili varren kumien kulumista...! Onkohan noi iso homma korjauttaa entä kallista? Merkkiliikkeeseen aattelin viedä joka tapauksessa... Ainiin kannattaako muuten välttää ajoa ennen korjausta?
Golf savuttaa....
9
4078
Vastaukset
- V.A.G
Jos lämpöjen kanssa ei ole ongelmia, niin tuskin kannentiivisteessä vika on. Venttiilivarren kumit tai männänrenkaat taitavat vuotaa. Paljonko kone on ajettu?
Katalysaattori (jos on) ei taida tykätä hyvää öljysavusta.
Miksi viedä merkkikorjaamolle? Vie mielummin asiantuntevalle koneistamolle. Sinne se VW-liikekin auton vie. Säästät VW-liikkeen kulut.- Golf 3
Kilometrejä on kertyny 182 tkm... lämmöt pysyy ihan normaalissa... vien merkkikorjaamoon sen kun tuppaa olevaan huonoja kokemuksia yksityisistä korjaamoista.....auto seisoo korjaamolla viikkotolkulla eikä mitään saada aikasiksi...pois saadessa laukeaa venttiilit...työhinnat aivan älyttömiä.. Merkkiliikkeissä usein hinnat vakiot sijainnista riippumatta.
- Jannu
Savun väri on ilmeisesti sinistä. Ja savu tulee vaihdettaessa vaihdetta. Jos niin, niin ohjurin kumit vuotaa. Jos väri on mustaa niin sitten vika on polttoaineen syötössä. Mutta sitten olisi potkussa jotain eroa aikaan ilman savua.
- Anonyymi
Eestiläisen Audin takana liikennevaloissa.Audi savutti niin kamalasti liikkeelle lähtiessä ettei takana nähnyt mitään.Öljyrenkaat poikki tai ihan tyyppivika.
- Anonyymi
Hienoa hönö, kommentoit yli 17 vuotta vanhaa viestiä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa hönö, kommentoit yli 17 vuotta vanhaa viestiä!
Samoin,eunukki
- Anonyymi
Eunukit joutaa paaliin. Tv. Paalimestari
- Anonyymi
Savuttaa ne uudetkin saksalaiset, ei siis hätää. Ei niitä kannata korjailla, kun losahtaa moottori niin romikselta toinen tilalle ja taas tupruaa savu jonkinaikaa ja taas konetta tilalle. Öljyäkin ei kannata näihin vaihtaa, vaan lisäilee öljy aina välillä vaikka tankkauksen yhteydessä ja näihin kelpaa jäteöljy tai halvinta marketti öljyä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Savuttaa ne uudetkin saksalaiset, ei siis hätää. Ei niitä kannata korjailla, kun losahtaa moottori niin romikselta toinen tilalle ja taas tupruaa savu jonkinaikaa ja taas konetta tilalle. Öljyäkin ei kannata näihin vaihtaa, vaan lisäilee öljy aina välillä vaikka tankkauksen yhteydessä ja näihin kelpaa jäteöljy tai halvinta marketti öljyä.
Sähköautot ei savuta ainakaan. Niitä saksalaiset valmistavat nykyään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041056
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt581015Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144808- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103581Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto90577- 78551
- 53537
- 39528