rahamaarä saatua iloa. Onko kaupungin uhrattava rahaa näin paljon iltatapahtuminen järjestämiseksi.
Nehän ovat pääasiassa nuorten (alaikäisten)kaljanjuonti tilaisuus. Kävelin keskustassa ja siellä liikkui vain 12-18 vuotiaita, joiden kielenkäytössä oli sanat v..tu, ho..,per..e pääasiassa, kaljapullo kädessä. Ilotulitus oli hieno, mutta onko kokonaisuus rahan väärti?? Laittakoon joku listan iltatapahtumien siirtämiseksi joko raviradalle, Kälviälle, Ullavaan,Lohtajalle, ovathan ne ensivuonna osa Kokkolaa.
Nehän ovat pääasiassa nuorten (alaikäisten)kaljanjuonti tilaisuus. Kävelin keskustassa ja siellä liikkui vain 12-18 vuotiaita, joiden kielenkäytössä oli sanat v..tu, ho..,per..e pääasiassa, kaljapullo kädessä. Ilotulitus oli hieno, mutta onko kokonaisuus rahan väärti?? Laittakoon joku listan iltatapahtumien siirtämiseksi joko raviradalle, Kälviälle, Ullavaan,Lohtajalle, ovathan ne ensivuonna osa Kokkolaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Käyttäytyi olosuhteisiin nähden kiitettävästi ja ne muutamat kirosanat noh..ne nyt oli vahingossa lausuttuja siitä nyt enempää,kaikenkaikkiaan kaupungissa vallitsi rauha koskapa kaupungissa ajeli sinivuokkoja ja olipa niitä myös jalkautuneena ja ihan myös siviili-asuisena yleisön joukossa että kerrankin oli poliisilla järki mukana toiminnassa:) no ne pommit kieltämättä olisi voinu suunnata hiukan tarkemmin ei ole oikein kiva kun ammuskellaan yleisön joukkoon paukkuja:( no jos sekin oli vahinko ja anteeksi annettavaa muuten ajatus siitä että tulevaisuudessa venetsialaiset voitaisiin siirtää mm lohtajalle on varteen otettava vaihtoehto miksei myös kälviälle?:)
Ei kaikkea voi laskea rahassa, ollaan tyytyväisiä ku jotain järjestetään eikä narista aina ku jotain yritetään, perskeles!
Laskea rahassa kaikkea mutta se on sossujen vika että tämä yhteiskunta on kieroutunut siten että kaikki lasketaan rahassa huono-osaiset jätetään heitteille ja vanhukset sairaaloihin makaamaan se on kin sossujen mieleen jotka suosivat toisiaan hyville virkapaikkoihin asti! kyllä nuorisolle pitäisi antaa enempi rahaa vapaa-ajan viettopaikkoihin ja vanhuksille rahaa viettää arvokasta elämää ei kaikkia rahavirtoja sosialisteille saa antaa.
Et voi olla tosissasi?
Olen varma, että nuoriso hokee samoja sanoja olutpullo kädessä myös ensi viikonloppuna..
Oletko elämäntapavalittaja?
Ne sanat voi sieltä kaltsu pullosta tulla? tai jos joku laittaa ne sanat niitten nuorten suuhun esim poliisi?:(
on mallin saanu. Mistäpä muualtakaan?
Toritapahtumaa saisi suunnata keski-ikäisille,Nuorille rockonsertti Suntinsuullee,toritanssit tansittajana Guardia Nuevo sekä Paula Koivuniemi ja Tomi Metsäketo.Yhtenäpäivä voisi olla paikallisten ilta tai päivä.Ja yksi suuri nimi,,vaikkapa,,The Eagles tai Beach Boys !!!!Pommit ja raketit pois keskikaupungista ainoastaan kaupungin ilotulitus.Nuorisolle tekemistä rannoille,nyt ne sotkevat ja rikkovat paikkoja keskikaupungilla.
Oho, sori. Minä ja kaverit ollaan lähes 3-kymppisiä, ja hilluttiin kaupungilla :D Ei hoettu vittua eikä saatanaa, ei viittitty alueelle maksaa 18 ekeä kun ulkopuolella oli menoa samalla lailla.
Että ei siellä pelkästään alaikäiset heilu kaljapullojen kanssa. On myös meitä yli-ikäisiä.
Kivaa oli!
Kerran vuodessahan ne vain Venetsialaiset järjestävät, elikkä kyllä se on hintansa väärti! Toivon että juhlat pysyvät aina Kokkolan torilla koska se on ollut jo kauan perinne!